TOP

Sukces na Targach

Żyjemy dzisiaj w świecie reklamy. Aby zdobyć klientów firma nie może tylko wyłącznie istnieć- musi się także odpowiednio pokazać. Idealnym miejscem do tego dzisiaj są Targi. Jednak, aby być na nich w roli Wystawcy należy zadbać o odpowiednie stoisko targowe.

Zabudowa stoisk targowych nie jest rzeczą prostą – należy się w tym celu udać do specjalistów. Zanim jednak zwrócimy się do odpowiedniej firmy ze zleceniem stworzenia stanowiska targowego musimy dokładnie wiedzieć, czego oczekujemy.

Jaki jest Twój cel wzięcia udziału w Targach?

Przede wszystkim należy się zastanowić, co chcemy osiągnąć przez uczestnictwo w Targach. Czy chcemy pozyskać nowych klientów, czy raczej występujemy, aby pokazać naszą ofertę tym, którzy już nas znają i cenią? Czy jako nowa firma chcemy dopiero zaistnieć, czy też może chcemy podkreślić ciągłą obecność na rynku znanej już marki? Zabudowa stoisk targowych nowo powstałych marek a tych starszych wbrew pozorom bardzo się różni.

Jaka jest Twoja grupa odbiorców?

Następnie należy się zastanowić, kto jest naszą grupą odbiorczą. Czy będą to informatycy, profesorowie medycyny, dzieci, czy też młodzi rodzice? Dla każdej grupy odbiorców inna będzie zabudowa stoisk targowych.

Jakie chcesz zapewnić atrakcje na swoim stanowisku?

Kiedy wiemy już co chcemy osiągnąć i do jakiej grupy społecznej kierujemy swoją ofertę należy się zastanowić, jakimi środkami chcemy osiągnąć swój cel, jak przyciągniemy uwagę naszych potencjalnych odbiorców. Konieczne jest precyzyjne określenie takich atrakcji, ponieważ od tego w dużej mierze zależą takie szczegóły techniczne zabudowy stoisk targowych jak np. ilość gniazdek, zamykane zaplecze, internet czy dodatkowe oświetlenie. Dla przykładu firma prezentująca najnowsze modele laptopów potrzebuje dużo gniazdek, natomiast barista chcąc poczęstować odbiorców znakomitą kawą, musi posiadać jakieś zaplecze, gdzie będzie trzymał składniki.

Jak wyglądały na poprzednich Targach stoiska konkurencji?

Warto zastanowić się, jak wyglądała zabudowa stoisk targowych konkurencyjnych firm albo po prostu firm, które w zupełnie innej miejscowości bądź nawet kraju mają podobną do naszej ofertę. Być może uchroni nas to przed popełnieniem katastrofalnych dla wizerunku firmy błędów, które już ktoś kiedyś popełnił.

Gdy znamy już odpowiedź na powyższe pytania możemy śmiało udać się do firmy zajmującej się zabudową stoisk targowych. Oczywiście współpracujemy z nimi tworząc dokładny projekt. Warto nadmienić, że profesjonalne wykonanie takiej zabudowy zagwarantuje nam przede wszystkim pełne bezpieczeństwo, ale również pewność, że nasz cel zostanie osiągnięty.

Sprawdź stoiska które odniosły sukcesy, w galerii na stronie Polexpo – budowa stoisk targowych

Categories Biznes