TOP

Budowa domu – jak zaoszczędzić?

Budowa domu to olbrzymi wydatek – najczęściej w tym celu zaciągamy spore kredyty, które równomiernie dzielone są na zakup działki na budowę oraz kupno materiałów budowlanych. Koszty są olbrzymi! Czy istnieje jakakolwiek możliwość, że zdołamy zaoszczędzić? Warto przyjrzeć się temu problemowi z bliska!

Kupno działki – taniej!

Wybierając konkretną lokalizacją na nasz dom możemy również szukać w miejscach mniej atrakcyjnych, niekoniecznie położonych w zielonych okolicach. Może okazać się, że ziemia w sąsiedztwie innych domów czy na gruncie o podmokłej strukturze będzie znacznie tańsze. Oczywiście w drugim przypadku nieco pieniędzy będziemy musieli wydać na odpowiednia melioryzację ziemi.

Oszczędzanie na materiałach?

Oszczędzanie na materiałach nie jest dobrym pomysłem – kupowanie tańszych zamienników nieznanych firm może się skończyć w najlepszym wypadku poprawkami, które szybko wyrównają nasz rachunek finansowy lub znacząco go podniosą.

Gotowy projekt

Okazuje się, że oszczędności możemy szukać również w samych projektach domu. Zamiast tworzyć go od zera możemy zdecydować się na kupno projektu gotowego, dopasowanego do naszych oczekiwań. Tworząc projekt od podstaw musimy poczekać kilka tygodni, wiąże się to również ze spotkaniami z architektem. Każda poprawka będzie kosztować nad dodatkowe pieniądze!

Nowoczesny dom z drewna

Nowoczesne technologie w budownictwie również mogą być źródłem sporych oszczędności. Od jakiegoś czasu na polskim rynku dużą popularnością cieszy się tak zwane budownictwo lekkie. Modne domy są ekologicznym i tańszym zamiennikiem dla tradycyjnych, murowanych budynków. Dom z drewna powstaje z gotowych prefabrykatów. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów (głównie specjalnie przygotowanego drewna), krótki czas budowy, niskie koszty inwestycji i utrzymania sprawiają, że na pustych działkach z roku na rok pojawia się coraz więcej domów kanadyjskich. Przykładowe projekty, które przybliżą Ci zagadnienie budownictwa lekkiego znajdziesz na stronie

Categories Dom i Wnętrze