TOP

Dlaczego warto kupować tusze oryginalne?

W sklepach można znaleźć oryginalne tusze dostarczane przez producentów drukarek, ale także tak zwane zamienniki, które są oferowane w dużo bardziej korzystnych cenach. To drugie rozwiązanie znajduje naprawdę wielu zwolenników. Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest w tym przypadku cena.

Zamienniki są tańsze

Wiele osób decyduje się na zakup zamienników ze względu ja ich cenę. Tusze oryginalne niestety bywają odczuwalnie droższe od swoich odpowiedników. Przy częstym drukowaniu taka różnica cenowa może przełożyć się na dosyć duże oszczędności. Warto jednak dokładniej zastanowić się nad tym, czy tańsza alternatywa jest rzeczywiście tak bardzo opłacalna.

W przypadku tuszy liczy się nie tylko koszt zakupu, ale także wydajność. To połączenie tych dwóch czynników może tak naprawdę powiedzieć coś o opłacalności danego rozwiązania. Tymczasem okazuje się, że rzeczywiście zamienniki mają tendencję do wypadania gorzej w testach niż tusze oryginalne. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czy różnica cen w przełożeniu na wydajność naprawdę wygląda tak korzystnie.

Lepsze dopasowanie do sprzętu

Producenci tuszy oryginalnych to również firmy, które produkują drukarki. Oba rozwiązania są opracowywane tak, aby idealnie do siebie pasowały. Wszystkie parametry oryginalnego tuszu są doskonale zgrane ze sprzętem, z którym ma być używany.

Ta kwestia może wydawać się pozornie mało istotna. Rzeczywiście nie będzie miała ona dużego znaczenia dla osób, które używają tańszych lub starszych drukarek. Warto jednak o tym pamiętać w przypadku droższego lub nowego sprzętu. Nawet nieduże różnice w parametrach między zamiennikami, a tuszami oryginalnymi mogą niestety na dłuższą metę doprowadzić do uszkodzenia drukarki. Usterki dotyczą miedzy innymi zapychania się dysz urządzenia lub nieprawidłowego czyszczenia głowicy.

Jakość druku

W niektórych przypadkach wysoka jakość wydrukowanego materiału ma ogromne znaczenie. Nie jest to bardzo istotne, gdy tworzy się wydruki na domowe potrzeby. Sytuacja wygląda inaczej, gdy trzeba przygotować różne oficjalne materiały przeznaczone na przykład na uczelnię lub do pracy. W takim przypadku można również zauważyć pewną przewagę tuszy oryginalnych, które najczęściej po prostu dają lepsze efekty.

Oczywiście decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania będzie zależała od użytkownika drukarki. Są osoby, które od wielu lat korzystają wyłącznie z zamienników i są zadowolone z takiego rozwiązania. Trzeba jednak brać również pod uwagę fakt, że tańsze tusze przygotowywane przez różne firmy mogą się również różnić między sobą pod względem jakości. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że stosowanie takiego rozwiązania nie zawsze daje gwarancję najwyższych standardów.

Najwyższej jakości tusze znajdziesz na Print24.com.pl – tusze oryginalne.

Categories Biznes