TOP

Wybieramy łóżko i materac!

Wybór nowego łóżka i materaca to spore wyzwanie. Pragniemy, aby mebel ten był funkcjonalny, wygodny, ale również elegancki, aby służył nam wiele lat. Szukając idealnego łóżka warto pomyśleć o kupnie ramy łóżkowej oraz dokupieniu do niej dopasowanego materaca. Tę opcję wybiera coraz więcej osób. Jak wybrać odpowiednie łóżko?

Poznaj zalety litego drewna

Decydując się na kupno ramy łóżkowej producenci oferują nam zazwyczaj meble wykonane z drewna litego. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. W Polsce wykorzystywane są przede wszystkim takie gatunki jak buk, sosna, dąb. Szeroka paleta ich kolorów może zostać zwiększona poprzez wykorzystanie bejc. Mogą one pogłębić dany kolor.
Ramy łóżek nierzadko uzupełniane są ciekawymi elementami, takimi jak tapicerowany zagłówek. Z pewnością taki akcent pozwoli skutecznie odmienić charakter każdego pomieszczenia. Zagłówki przydadzą się szczególnie osobom ceniącym wieczorne czytanie książek.

Kolejnym krokiem jest dobranie materaca – wysokiej klasy produkty tej kategorii znajdziemy na stronie notodo.pl. Najpopularniejsze obecnie materace to modele kieszeniowe. W ich wnętrzu każda sprężyna ma swoje miejsce i nie styka się z innymi elementami.

Categories Dom i Wnętrze