TOP

Jak pogodzić małą łazienkę z wanną?

Dziś wanna to nie tylko środek na szybką kąpiel. Producenci uczynili z niej prawdziwą gwiazdę łazienkową. Projektanci domów często nie wyobrażają sobie dużej łazienki bez pięknej, dużej wanny. Również osoby z małą łazienką mają coraz częściej chęć na wannę, a producenci oczywiście stają na wysokości zadania i tworzą różnego typu wanny asymetryczne, które mieszczą się w zupełnie małych pomieszczeniach. Nic dziwnego, że pragniemy mieć wannę, która za sprawą kilku świeczek i dodatkowych funkcji, uczyni z naszego domu prawdziwe SPA. Katalogi zachwycają cudownymi projektami łazienek z wanną, przez co wielu o takiej marzy.

Cena kontra jakość

Wymiary są niesamowicie ważne, ale jest jeszcze kilka innych kwestii, które należy wziąć pod uwagę wybierając wannę asymetryczną. Pierwszą z nich jest materiał wykonania wanny. Wybierać możemy w wannach z akrylu, stalowych, żeliwnych i z kamienia. Oczywiście każdy materiał ma swoje wady i zalety, więc warto skonfrontować swoje wymagania z kwotą, którą możemy poświęcić na ten zakup.

Komfort użytkowania, czyli gdzie postawić te kosmetyki

Zaraz po jakości, nie ma chyba nic ważniejszego od komfortu użytkowania. Wszelkiego rodzaju kosmetyki, takie jak szampon i płyn do kąpieli powinny być zawsze w zasięgu ręki. Nikt raczej nie będzie miał ochoty specjalnie z wanny wstawać, by po te produkty sięgnąć. Właśnie dlatego powinniśmy zwrócić uwagę, czy wanna ma na tyle szeroki bok, aby pomieścić na nim kilka podstawowych kosmetyków. Całkiem dobrym rozwiązaniem jest również kupienie krótszej wanny i zamontowanie w miejscu powstałej wnęki półeczki.

Dodatkowe udogodnienia

Siedzisko w wannie to często ogromna zaleta dla osób starszych. Dzięki niemu w komfortowy sposób możemy usiąść w wannie i przede wszystkim łatwiej z niej wstać. Pomogą w tym również dodatkowo zainstalowane uchwyty oraz antypoślizgowe dno.

Obudowa, która zmienia wystrój łazienki

Wybór obudowy wanny, to kolejny czynnik oferujący szerokie możliwości. Bardzo tanią i ostatnio popularną obudową jest panel, który wykonuje się z tego samego materiału co wanna. Charakteryzuje się on gładką powierzchnią, identycznym kolorem i przede wszystkim łatwym demontażem, dzięki czemu wanna posłuży nam wiele lat, nawet w przypadku niespodziewanej awarii. Wanny asymetryczne. można również pięknie obudować płytkami. W ten sposób wtopi się ona w tło łazienki i zapewni powalający efekt.

Wanny asymetryczne, jak i prostokątne to nadal obiekt pożądania wielu osób, nawet tych, które są w posiadaniu małej łazienki. Różnorodne kształty i wymiary sprawiają, że naprawdę każdy może wybrać coś odpowiedniego do swojej łazienki i cieszyć się długimi chwilami relaksu spędzanego w gorącej kąpieli.

Categories Ciekawe