TOP

Pościel dla dziecka – postaw na jakość i naturalne materiały

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy, że maluchy uwielbiają kolorową pościel z bohaterami z ukochanych bajek. Jednak nie tylko wzór się liczy w trakcie wyboru idealnej pościeli dla dziecka. Podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Komfortowy sen malucha

Każdy rodzic chce swoim dzieciom zagwarantować odpowiedni poziom komfortu i właściwe warunki rozwoju. Co z tym wspólnego ma pościel? Wbrew pozorom bardzo dużo. To właśnie w trakcie snu nasz maluch zbiera siły na następny – pełen zabaw i wyzwań – dzień, to także w nocy organizm się regeneruje, a bez regeneracji niemożliwy jest prawidłowy rozwój i fizyczny, i emocjonalny. A pościel ma niebagatelny wpływ na to, czy i jak nasz maluch się wysypia.

Postaw na naturalne materiały

Dobrej jakości pościel dla dzieci nie bez przyczyny szyje się z bawełny. To właśnie ten naturalny i wyjątkowo miły w dotyku materiał jest najodpowiedniejszy dla maluchów, których skóra jest przecież dużo wrażliwsza niż w przypadku dorosłych. Bawełna nie tylko nie podrażnia, gwarantuje też odpowiedni komfort cieplny oraz właściwą wentylację – mówiąc inaczej, skóra naszego malucha może swobodnie oddychać i nie zaparza się, jak to może mieć miejsce w przypadku pościeli z domieszką sztucznych materiałów. Pościel z bawełny to także produkt odpowiedni dla małych alergików.

Bajkowe wzory to nie tylko ładny detal

Pościel z bohaterami z bajek, czyli tak zwana pościel licencyjna, to nie tylko ładny wzór, który wprowadza do pokoju dziecinnego radosną atmosferę. Warto wiedzieć, że pościel z ulubioną postacią może pomóc naszemu maluchowi zasypiać i sprawić, że dziecko w swoim łóżku będzie czuło się bezpieczniej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że pościel na licencji produkują zazwyczaj firmy z doświadczeniem – w końcu wielkie koncerny rozrywkowe nie mogą sobie pozwolić na buble, które są w stanie skutecznie nadszarpnąć wizerunek.

Nie za duża, nie za mała, czyli idealna pościel dla malucha

Pościele dla dzieci szyje się w trzech podstawowych rozmiarach. Najmłodszym wystarczy pościel w rozmiarze 100x135cm, trochę starszym dzieciom 140×200, a najstarszym 160×200. Nie ma większego sensu kupować pościeli na zapas – pod za dużą kołdrą maluchowi będzie się po prostu niewygodnie spało.

Categories Dom i Wnętrze
robobat-polska.pl kalkulatorubezpieczen.pl http://godrejmeridien-gurgaon.com/jaki-komplet-sztuccow-wybrac-na-nasz-domowy-stol/