TOP

Różne warianty drzwi do kabin prysznicowych.

Kupując nową kabinę prysznicową musimy zdecydować nie tylko o jej wymiarach, kolorze czy głębokości brodzika, ale także o materiale, z jakiego mają być wykonane jej drzwi, kolorystyce i zdobieniach. To właśnie drzwi będą stanowiły najbardziej widoczny element i odzwierciedlenie naszego dobrego smaku. Jakie więc mamy możliwości wyboru?

Materiał

Generalnie możemy wybierać pomiędzy dwoma surowcami: szkłem i plastikiem. Oto krótkie porównanie ich cech i właściwości:
– cena – nieco uogólniając: szkło jest droższe od plastiku. Jeśli więc głównym kryterium wyboru jest cena, powinniśmy celować w plastikowe Kabiny prysznicowe drzwi plastikowe także mogą dobrze się prezentować i poprawnie spełniać właściwe sobie zadania;
– utrzymanie w czystości – zdecydowanie łatwiejsze będzie w przypadku drzwi szklanych, których powierzchnia jest gładsza, więc nie przyjmuje tak łatwo zanieczyszczeń. A jeśli zdarzy nam się nieco zaniedbać naszą kabinę – szorowanie zdecydowanie bardziej zaszkodzi drzwiom plastikowym;
– montaż – tu nie występują żadne istotne różnice poza tą, że drzwi ze szkła są wyraźnie cięższe od tych wykonanych z plastiku. W czasie montażu należy więc szczególnie uważać aby nie uszkodzić ich;
– wygląd – podobno z gustami się nie dyskutuje, więc każdy wybiera to, co mu się bardziej podoba, także w przypadku kabiny prysznicowej Drzwi szklane jednak dają wrażenie elegancji, którego nie da się uzyskać przy zastosowaniu plastiku.

Kolory

Jeszcze kilka lat temu, wybierając kabinę prysznicową, byliśmy skazani na biel i szarość. Te czasy na szczęście odchodzą w niepamięć, a my możemy śmiało popuszczać wodze fantazji i, urządzając łazienkę, przebierać w kolorach kabin prysznicowych Drzwi w delikatnym błękitnym odcieniu, albo czerwony brodzik? Proszę bardzo – oferta kolorystyczna jest szeroka i obejmuje większość elementów wyposażenia.

Zdobienia

Także w przypadku zdobień nie musimy decydować się na nudne, sztampowe rozwiązania. Najprostsze i najczęściej spotykane są:
– drzwi całkowicie przezroczyste, bez zdobień czy wzorów,
– drzwi przezroczyste z matowymi pasami umieszczonymi na wysokości ludzkiego korpusu – mają zapewniać intymność,
– drzwi plastikowe lub szklane z motywem wypukłych kropli wody na całej powierzchni,
– drzwi w całości matowe, z przezroczystymi motywami.
Ciekawą propozycją są drzwi do kabin prysznicowych ze szkła barwionego, które pozwalają ożywić łazienkę i stworzyć w niej wyjątkowy nastrój. Gwarantują też, że nasza łazienka będzie jedyna w swoim rodzaju. Aby dokładniej przyjrzeć się różnym propozycjom drzwi ze szkła barwionego, najlepiej wyszukać je w internecie, np. pod hasłem: „kabiny prysznicowe drzwi”.

Uchwyty

Rola uchwytów nie ogranicza się wyłącznie do ich funkcji praktycznej. Wielka różnorodność ich kształtów i form pozwala na wybór takich, które będą stylem pasowały do naszej łazienki i samej kabiny prysznicowej. Najbardziej klasyczne i najpopularniejsze to te o kształcie gałki lub proste, podłużne uchwyty. Nieco bardziej fantazyjne mogą przybierać formę imitującej bursztyn kropelki lub kształt kryształu.

Jak widać, nie tak łatwo będzie zdecydować się na konkretny wzór drzwi do kabiny, skoro możliwości wyboru są tak szerokie. Za to odpowiednio dobrane – mogą uczynić z naszej łazienki pomieszczenie stylowe i eleganckie.

Categories Dom i Wnętrze