TOP

Buduj szybciej i taniej – zdecyduj się na dom drewniany

Wybór domów jednorodzinnych na polskim rynku jest bardzo szeroki – deweloperzy budują na potęgę, oferując nam interesujące konstrukcje gotowe do zamieszkania. Problem jest jeden – koszty. Okazuje się, że zakupienie od dewelopera domu, ziemi oraz wykończenie budynku wewnątrz t olbrzymie koszty, które są niewspółmierne do sytuacji, kiedy dom budujemy sami. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej.

Dom dla każdego, w dobrej cenie!

Współcześnie o nowoczesnych domach drewnianych mówi się naprawdę wiele – wszystko za sprawą ich względnie niskich cen oraz szybkiej budowy. Moda na domy tego typu przywędrowała do nas z Kanady oraz Skandynawii. W Polsce budową domów w konstrukcji szkieletowej zajmują się wyspecjalizowane firmy takie jak Dodatkowo klienci topowych firm mogą liczyć też na katalogi z licznymi projektami domów – wśród nich znajdziemy niewielkie domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Obecnie projektanci dokładają wszelkich starań, aby dom spełniał oczekiwania dużej grupy potencjalnych odbiorców. Duża naturalnego światła wpadającego do wnętrza sprawia, że pomieszczenia wydają się być znacznie przestronniejsze i bardziej komfortowe. Obecnie budowa nowoczesnych domów drewnianych zakłada także korzystanie z norm budownictwa pasywnego. Oznacza to, że dom będzie ograniczał wydatek cieplny i wspierał nasz portfel.

Ile buduje się dom z drewna i czy jest to drogie?

Obecnie dom drewniany można postawić w kilkanaście tygodni – w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim będzie to o 2 do 8 miesięcy. Nie ma znaczenia okres budowy – zastosowanie drewna sprawia, że nie musi być ciepło, aby rozpocząć budowę. Koszt wybudowania domu z drewna jest o ok. 35% niższy niż w przypadku domów murowanych – to olbrzymia oszczędność!

Categories Ciekawe