TOP

Funkcjonalny blender, czyli diabeł tkwi w szczegółach

W dobnie zaawansowanej technologi powstają urządzenia, które mają nas wyręczyć w wykonywaniu wielu czynności lub – gdy to niemożliwe – maksymalnie skrócić ich czas. Mimo, że wielu z nas kocha gotować to jednak profesjonalna pani gosposia często by się przydała. I oto jest – poręczna, wygodna i szybka. Poznajcie funkcjonalny blender!

Blender w odróżnieniu od profesjonalnych robotów kuchennych jest dla każdego – niewiele kosztuje, a jego wielkość sprawia, że zmieścisz go nawet w małej i ciasnej kuchni. Jadnak blender blenderowi nie równy. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, a w tym przypadku – w funkcjonalnych końcówkach. Oto kilka ciekawych elementów, które sprawią, że gotowanie będzie szybkie i komfortowe.

Nasadka do miksowania

Standardowe wyposażenie blendera to zazwyczaj długa dysza wyposażona w ostre noże do miksowania. Dzięki długiej końcówce zblendujesz na gładką konsystencję sezonowe zupy-kremy, sosy lub hiszpańskie gazpacho.

Trzepaczka

dzięki tej końcówce tradycyjny mikser nie będzie potrzebny. Element pozwoli na połączenie lekkich składników w całość. Przy użyciu końcówki idealnie ubijesz białka na podkład do ciasta, zmiksujesz jajka na omlet czy też ubijesz śmietanę do deserów.

Miska z szatkownicą

To element, który sprawi, że szatkowanie i krojenie będzie wreszcie szybkie, ale także bezpieczne. Miski zazwyczaj są zabudowane by zniwelować ryzyko skaleczenia podczas pracy z blenderem. Odpowiednia końcówka wyposażona w ostre noże poszatkuje cebulę, pokroi warzywa czy zmieli orzechy. Z jej pomocą krojenie mięsa czy tworzenie aromatycznych dipów będzie niezmiernie łatwe. Element ze specjalnym ząbkowanym ostrzem sprawdzi się jako kruszarka do lodu.

Spieniacz do mleka

Zamiast dodatkowego urządzenia w kuchni, nasadka na blender będzie idealna dla wielbicieli kawowych specjałów lub amatorów gorącej czekolady.

Ubijak do pure

Niektóre zestawy posiadają profesjonalny ubijak do pure. Dzięki niemu – zmielenie ziemniaków, ale także innych warzyw jak groszek czy kalafior będzie bardzo łatwe, a gładka konsystencja oczaruje podniebienie gości.

Warto zainwestować w funkcjonalny blender, ponieważ to wygoda i oszczędność czasu.

 

Categories Dom i Wnętrze
Tags agd