TOP

Czy myślistwo to drogie hobby?

Myślistwo to zajęcie, które budzi skraje emocje. Niektórzy są wielkimi miłośnikami łowiectwa, inni wręcz przeciwnie. Na ten temat jest wiele stereotypów, które nie są prawdą. Podstawowym mitem jest to, że myślistwem trudnią się osoby bardzo bogate. Wiadomo, że takie hobby wymaga nakładów finansowych, jednak nawet przeciętnie zarabiająca osoba jest w stanie sobie takie kwoty odłożyć.

Ile trzeba wydać pieniędzy, żeby zostać myśliwym?

Wszystkie wydatki, które trzeba ponieść, aby zostać myśliwym, można rozłożyć na rok. Staż trwa 12 miesięcy, w tym czasie można zaopatrzyć się w broń, potrenować strzelanie. Taki straż nic nie kosztuje, także trzeba ponieść koszty jedynie w kwestii dojazdów oraz odzieży. W tym czasie można dokładnie zorientować się, ile kosztuje takie hobby i czy na pewno nam to odpowiada. Nie trzeba wydawać z dnia na dzień 1000 złotych, więc nie ma się czym martwić. Warto dużo czytać, można przejrzeć łowiecki portal ogłoszeniowych, gdzie znajdziemy dużo przydatnych porad, ciekawych informacji. Myśliwski portal ogłoszeniowy dostarczy nam również wiedzy na temat zasad obowiązujących podczas polowań, rodzaju broni, terminach wypław itp. Obecnie w sieci można znaleźć sporo portali, blogów, myśliwskie ogłoszenia, także dostęp do wiedzy jest nieograniczony. Myśliwskie ogłoszenia dostarczą wiedzy niezbędne dla początkujących, ale mogą z niego korzystać również osoby, które mają już większe doświadczenie w łowiectwie.

Wracając do kosztów, pierwszego roku na pewno nie wydamy więcej, niż 1100 złotych, do tego trzeba doliczyć koszty dojazdów tj. paliwa.

Myśliwi to społeczność

Myśliwi trzymają się razem, jest to bardzo zwarta społeczność, która wzajemnie się wspiera, udziela sobie rad, wspólnie spędza czas wolny i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego hobby. Większość osób uczestniczy w spotkaniach, dostępny jest łowiecki portal ogłoszeniowy, gdzie można uzyskać wiele informacji. Jest to grupa ludzi, która kocha przyrodę, zwierzęta i las i wcale nie przynosi im satysfakcji zabijanie zwierząt, nie traktują tego zajęcia w ten sposób.

Zanim dokonamy osądu, warto zapoznać się z działalnością myśliwych, warto zajrzeć na ich myśliwski portal ogłoszeniowy na blogi czy strony poświęcone temu hobby. Dzięki temu z pewnością zmieni się nasze podejście do tego zajęcia i będziemy bardziej życzliwi wobec myśliwych.

Categories Ciekawe