TOP

Ile kosztuje wykończenie mieszkania z rynku pierwotnego?

Nie każde mieszkanie z rynku pierwotnego jest przygotowane do zamieszkania. Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Wykończenie wnętrz to dodatkowy koszt, jednak możemy samodzielnie zdecydować o jakości i rodzaju zastosowanych materiałów. W wielu przypadkach możemy także wybrać armaturę. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia doświadczonej ekipy remontowej (www.awconstruction.pl).

Koszt podłączenia instalacji

Nowe mieszkania posiadają sprawne instalacje, które nie wymagają wymiany, czy też naprawy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Oczywiście mieszkanie może zostać dopasowane do naszych indywidualnych wymagań. Mowa tutaj o np. wykonaniu dodatkowych gniazdek elektrycznych. Niezbędne będzie również podłączenie oświetlenia, czyli m.in. lamp, kinkietów, plafonów.

Wyspecjalizowani fachowcy (www.awconstruction.pl) wykonają wszelkie niezbędne podłączenia instalacyjne, dzięki czemu mieszkanie zostanie w sposób kompleksowy przystosowane do użytkowania. Cena jest kwestią bardzo indywidualną – jeśli nasze lokum nie ma zbyt dużej powierzchni to koszt będzie oscylował na poziomie około 700-1000 zł.

Koszt wykończenia ścian oraz podłóg

Wykończenie ścian oraz podłóg generuje spore koszty, więc trzeba się z tym liczyć jeszcze przed rozpoczęciem prac. Wybór materiałów zależy w dużej mierze od naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy, że wymiana podłogi jest dość problematyczna. Musimy wynosić z pomieszczenia wszystkie meble. Właśnie dlatego powinniśmy zainwestować w panele, czy też płytki dobrej jakości, które przez długie lata będą prezentować się znakomicie.

W pomieszczeniach intensywnie użytkowanych warto położyć podłogę o ponadprzeciętnej wytrzymałości. Być może dobrym wyborem będzie posadzka z kamienia naturalnego, czy też eleganckiego drewna. Przedsiębiorstwo remontowe (www.awconstruction.pl) z pewnością pomoże nam podjąć właściwą decyzję. W mieszkaniu 60 m2 koszt położenia podłóg może wynosić około 2700-3000 zł, a ścian mniej więcej 4500-5000 zł. Do tych kwot należy jednak doliczyć ceny materiałów.

Koszt pozostałych prac

Mieszkanie deweloperskie nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Ważne jest to, aby dostosować je do indywidualnych wymagań jeszcze przed wprowadzeniem się. Bardzo często w zakupionym przez nas lokum brakuje drzwi wewnętrznych. Ich montaż będzie nas kosztował mniej więcej 600-800 zł.

Z usług ekipy remontowej (https://www.awconstruction.pl/) warto skorzystać również podczas montażu sanitariatów oraz sprzętów AGD. Średni koszt to 1000-1200 zł.

Categories Dom i Wnętrze
atliteracki.com.pl ebox.pl umie.com.pl