TOP

Jak kupić dobry stojak?

Za sprawą wzrostu popularności rowerów, na rynku zwiększył się także popyt na różnego rodzaju produkty służące do ich przechowywania. Wszystko to sprawia, że obecna oferta stojaków rowerowych jest naprawdę szeroka. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Solidność to podstawa

Najważniejszy parametrem wydaje się być materiał, z którego stojak został wykonany. Od razu warto odradzić produkty przygotowane z plastiku – są one rzadkością, gdyż nie gwarantuje zbytniej odporności.

To samo tyczy się rozwiązań metalowych, które nie zostały w żaden sposób zabezpieczone przed korozją. Taki stojak rowerowy powinien zostać pokryty dodatkową warstwą cynku. Ocynkowanie elementów metalowych chroni je bowiem przed działaniem wilgoci, która doprowadzić może do wystąpienia niszczącej rdzy.

Metal ocynkowany, aluminium i stal nierdzewna

Bardzo częstym tworzywem wykorzystywanym przez producentów jest aluminium. W odróżnieniu od metalu, jest ono odporne na korozję, a do tego charakteryzuje się lekkością, dzięki czemu nasz stojak rowerowy możemy z łatwością przenieść z miejsca na miejsce.

Poza rozwiązaniami aluminiowymi i ocynkowanymi, bardzo popularne są również wszelkiego rodzaju stojaki rowerowe wykonane ze stali nierdzewnej. Charakteryzuje się ona bardzo dużą wytrzymałością na wszelkie czynniki niszczące, dzięki czemu będzie nam służyć przez wiele lat.

Stojak rowerowy – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeżeli wiemy już, jakie tworzywo okaże się najlepsze, warto zastanowić się nad tym, ilu potrzebujemy stanowisk na rowery. Na rynku znaleźć można bowiem zarówno produkty pojedyncze i podwójne, jak i kilku czy kilkunastu-stanowiskowe. Dobrym rozwiązaniem okażą się również stojaki szeregowe, które zawsze można ze sobą łączyć.

Ostatnim ważnym kryterium jest cena omawianych produktów. Jest ona oczywiście uzależniona od parametrów funkcjonalnych. Obecnie najtańsze stojaki zakupić można już za około 100 złotych. W sklepach znajdują się jednak również modele za 300, 500, a nawet 1000 złotych.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Categories Ciekawe