TOP

Jak zadbać o ciało przed latem?

Wakacje wiele osób spędza nad ciepłym morzem czy inną wodą. Chodzimy wówczas przez większość czasu w kostiumach kąpielowych, odsłaniając sporą część ciała. Po zimie niektóre partie są jednak trochę zaniedbane. Co możemy zrobić, aby prezentować się w kostiumie kąpielowym atrakcyjnie?

Manicure pedicure

Jedną z części ciała, która po zimie często jest zaniedbana są stopy. W zimnych miesiącach skrzętnie ukrywamy je w grubych skarpetach i zakrytych butach, często zapominają o pielęgnacji tej partii ciała.
Przed wyjazdem na wczasy warto zatem zainwestować w zabieg manicure pedicure. Można wykonać go u każdej kosmetyczki. Doprowadzi ona nasze stopy do porządku i będą pięknie prezentować się na plaży.

Opalenizna

Na plaży często na pierwszy rzut oka widać, kto przyjechał do kurortu dzisiaj, a kto jest w nim już kilka dni. Ci, którzy właśnie wysiedli z samolotu są zwykle znacznie bardziej bladzi niż reszta.
Oczywiście, najprostszą i naturalną metodą, aby to zmienić będzie spędzenie paru godzin na słońcu, które zabarwi naszą skórę na brzoskwiniowy lub brązowy kolor. Jeśli jednak chcielibyśmy nie wyglądać jak albinosi pierwszego dnia na plaży, przed urlopem możemy poużywać samoopalacza lub balsamu brązującego. Dzięki tym kosmetykom skóra nabierze ładnego koloru.
Pamiętajmy też, że opalanie się nie jest zbyt zdrowe i nie należy z nim przesadzać, aby uniknąć raka skóry. Przed każdym wyjściem na słońce zabezpieczmy się przy pomocy kremu z filtrem.

Dieta

Niemalże każda kobieta chciałaby schudnąć do lata kilka kilo, aby świetnie prezentować się w bikini. Jednak tego typu przygotowania powinniśmy rozpocząć już zimą.
Nie warto głodzić się czy stosować restrykcyjnych diet na parę dni przed wylotem na wakacje. Może się to skończyć groźnymi konsekwencjami dla zdrowia. Jeśli jednak zaczniemy lekko, zdrowo jeść i codziennie się ruszać na miesiąc przed urlopem, powinniśmy już zauważyć efekty. O swoją kondycję i sylwetkę warto jednak dbać przez cały rok, aby nie wpadać w panikę przed wakacjami.

Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

Categories Zdrowie i uroda
Tags spauroda