TOP

Wspomaganie rehabilitacji

Urazy po wypadkach, porażenie mięśni po udarze czy też inne sytuacje zdrowotne, szczególnie te, które oznaczają długotrwałe leżenie w łóżku, wymagają intensywnej rehabilitacji, by wrócić do pełnej sprawności. Do rehabilitacji warto w takiej sytuacji dołączy masaż leczniczy, który ma wiele zalet.

Poprawa funkcjonowania mięśni

Mięsień, który jest długo nieużywany lub także został w jaki sposób uszkodzony nie powróci do swego dawnego funkcjonowania jeżeli nie będzie do tego odpowiednio pobudzany i dlatego masaże lecznicze są w takiej sytuacji wskazane. Dzięki nim można szybciej wrócić do zdrowia i ulubionych aktywności, takich jak jazda na rowerze czy nawet zwykłe spacery lub bieganie.

Masaż leczniczy pływa także na zmniejszenie przykurczy i pomaga zwiększyć zakres ruchu mięśni, co wpływa na łatwiejsze wykonywanie różnych czynności. Dodatkowo działa zapobiegawczo na zaniki mięśniowe, więc warto go wykonywać jeszcze zanim pacjent przystąpi do rehabilitacji, na przykład kiedy jest w śpiączce, ponieważ masowanie nie wymaga od niego zaangażowania.

Działanie przeciwbólowe i pobudzające

Masaż leczniczy działa na mięśnie rozluźniająco a więc także zarazem przeciwbólowo. Czasem w skutek różnych dolegliwości żadna tabletka przeciwbólowa nie jest w stanie tak poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi jak właśnie masaże lecznice.

Ponadto zabieg taki poprawia ukrwienie mięśni i pobudza je do działania, a poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych rozgrzewa tkanki. Dobry fizjoterapeuta potrafi wykonać masaż leczniczy w ten sposób, by mięśnie były również lepiej zaopatrzone w tlen.

Lepsze samopoczucie psychiczne

Nie od dziś wiadomo, że w powrocie do zdrowia ogromne znaczenie m równowaga psychiczna, a masaż wpływa także na jej poprawę, ponieważ zwiększa wydzielanie endorfin w mózgu pacjenta.

Trzeba pamiętać, że aby te działania przyniosły oczekiwany skutek, najlepiej wykonywać je regularnie. W każdym przypadku częstotliwość masaży leczniczych będzie inna, w zależności od dolegliwości z jaką zmaga się pacjent oraz tego, jak bardzo jego mięśnie potrzebują regeneracji.

Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

Categories Zdrowie i uroda
Tags spauroda