TOP

Jakie garnki i patelnie wybrać?

Potrawy powstające w naszych kuchniach powinny być nie tylko pożywne, ale przede wszystkim: smaczne. Poprzez dobieranie odpowiednich składników oraz przypraw możemy realizować śmiałe marzenia kulinarne i zachwycać naszych bliskich nowymi daniami. Aby jednak było to możliwe konieczne są odpowiednie garnki i patelnie. Jakie komplety wybrać? Co okaże się strzałem w dziesiątkę?

Garnki idealne do domu

Wśród licznych propozycji na polskim rynku warto zwrócić uwagę na nowoczesne garnki stalowe, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten jest wysoce odporny na odkształcenia, wilgoć, rdzę czy wysokie temperatury. Garnki stalowe odznaczają się doskonałym wyglądem – producenci proponują je w klasycznej formie bez zdobień, jak i w kompletach w szerokiej gamie kolorów. Nowoczesne garnki tego typu zaskoczą nas licznymi dodatkami: lejkami, cedzakami, miarkami do odmierzania płynów. Garnki posiadają również dedykowane pokrywki, które szczelnie przylegają do rantu garnka. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie nadmiaru pary wodnej. Bezpieczne użytkowanie zapewnią profilowane uchwyty.

Patelnie dopasowane do potrzeb

W kuchni nie może zabraknąć patelni – zestawy patelni znajdziemy w ofercie topowych producentów. Nowoczesne patelnie zaskoczą nas pod wieloma względami – są to idealne produkty do wykorzystania podczas codziennego smażenia. Dzięki powłokom ceramicznym nie ma potrzeby stosowania dużej ilości oleju czy oliwy – powłoki umożliwiają smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu, co przekłada się na zmniejszenie kaloryczności potrawy. Powłoki wpłyną również na zminimalizowanie ryzyka przywierania pokarmów do dna patelni. O wygodę w codziennym użytkowaniu zadba profilowana, antypoślizgowa rączka. Patelnie mogą być uzupełnione o dedykowane pokrywki.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
atliteracki.com.pl rce-reklama.pl iq.org