TOP

Kije golfowe dla każdego?

Pomimo tego, że na wielu polach golfowych wciąż można zauważyć graczy, którzy na wszystkie osiemnaście dołków wykorzystują ten sam jeden kij golfowy, to nie jest to słuszne podejście mogące nam zapewnić wyniki na poziomie mistrzów golfa. Co powinniśmy wiedzieć o kijach golfowych przed przystąpieniem do rozgrywki? Jakich błędów nie popełniać?

W pierwszej kolejności należy wskazać, że wymogi dotyczące możliwych do stosowania kijów golfowych na polach golfowych są ściśle określone i dzisiaj ciężko kupić kije golfowe, które by się w ten standard nie wypisywały. Co prawda w Europie jak i Ameryce znajdziemy pewne odrębności związane z kijami golfowymi, to jednak nie są one na tyle duże, aby poświęcać im tutaj więcej miejsca.

Komplet kijów

Decydując się na zakup własnego kompletu kijów golfowych musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie przynajmniej kilkuset złotych. Za kije średniej klasy przyjdzie nam już jednak zapłacić w okolicach kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Czy warto?
Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z golfem i nie jesteśmy jeszcze przekonani co do tej dyscypliny sportowej i naszej systematyczności gry oraz regularności, to znacznie lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie kompletu kijów golfowych już na polu golfowym. Przyjdzie nam zapłacić za nie w okolicach kilkudziesięciu złotych, co będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Różnice pomiędzy kijami

Jeżeli tylko weźmiemy do ręki dwa przypadkowe kije z całego kompletu to z pewnością dostrzeżemy różnice pomiędzy nimi – dotyczące nie tylko wielkości główki, długości kija, ale również materiału, z którego zostały wykonane oraz ich wagi. Wszystko to przekłada się na siłę i precyzję uderzenia, które powinny być odpowiednio wykorzystywane w zależności od sytuacji na polu golfowym. Nawet dysponując dużą siłą przy pomocy niewielkiego kija golfowego służącego do końcowego kierowania piłeczki do dołka golfowego nie rozpoczniemy dobrze gry na polu mającym blisko dwieście metrów długości!

Kije to tylko część sukcesu gry w golfa

Podsumowując, co prawda w przypadku kijów golfowych nie można wychodzić z założenia, że im lepsze kije się posiada, tym lepsze wyniki się osiąga, jednak z pewnością dobór odpowiedniego kija do danego uderzenia może nam pomóc osiągnąć lepsze rezultaty gry. Co prawda sam rezultat nie jest celem gry w golfa, to jednak lepsze wyniki psychologicznie przekładają się na radość czerpaną z danej rozgrywki. Może warto już w najbliższy weekend udać się na najbliższe pole golfowe i spróbować swoich możliwości w tej dyscyplinie sportowej?

Categories Zdrowie i uroda
zobacz wiecje legal.com.pl zobacz wiecje