TOP

Kilka słów o oświetleniu biurkowym

Efektywna nauka naszego dziecka zależy od wielu czynników. Ważny jest nie tylko zapał jaki dziecko ma do książek, ale również warunki, jakie mu stworzymy. W pokoju dziecka ważnych jest kilka aspektów, na pierwszym miejscu ważne jest biurko oraz jego odpowiednie oświetlenie.

Dziecko uczy się w różnych porach dnia. Bardzo często siada do książek dopiero późnym wieczorem. Ważne jest zatem, aby w tych trudnych warunkach zapewnić dziecku odpowiednie oświetlenie z żarówką, która nie będzie męczyła wzroku malucha.

Zwykle zbyt długo nie zastanawiamy się nad wyborem lampki. Wybieramy pierwszą lepszą, nie zdając sobie sprawy, że tylko odpowiednio dobrane oświetlenie wpływa na efektywną pracę.

Przed nami sezon jesienno-zimowy, upewnijmy się, że lampa biurkowa została odpowiednio wybrana.

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego kształtu

Najnowsze lampki posiadają różne funkcje, dzięki którym można je swobodnie dopasować do biurka. Niektóre z nich posiadają praktyczny klips, który możemy przymocować do ramy biurka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza przy tych biurkach, gdzie na blacie nie ma zbyt dużo miejsca.

Ramię lampki powinno być ruchome, wówczas możemy dowolnie sterować światłem, naświetlając tylko te strefy, które nas interesują.

Upewnijmy się też, że kupujemy lampę z regulacją wysokości. Lampka do pokoju dziecka powinna być też lekka, dziecko będzie chciało ją bowiem przekładać w różne miejsca.

 Barwa światła – najważniejszy parametr

Światło powinno przypominać maksymalnie jak się tylko da, światło dzienne. Najbardziej zbliżone do takiego są halogeny. Niestety minusem tego rodzaju lamp jest to, że szybko się nagrzewają co przy małych dzieciach może być odrobinę niewskazane.

Dobrą alternatywą dla lampek halogenowych będą zatem lampki LED, które pozostają zimne. Lampki te można zwykle dopasowywać do warunków panujących w pomieszczeniu, dzięki czemu emitują tylko tyle światła, ile rzeczywiście potrzebujemy.

W nowoczesnych lampkach biurkowych możemy także swobodnie regulować strumień światła. Oznacza to mniej więcej tyle, że podczas pracy przy biurku światło będzie ostrzejsze. Przy innych pracach mniej ostre i pochłaniające mniej prądu.

Ciekawy design

Wyposażenie w pokoju dziecka nie powinno być nudne. To dlatego podczas zakupu lampki biurkowej powinniśmy pokusić się o zakupienie ciekawej lampki w designerskim wydaniu.

Categories Dom i Wnętrze