TOP

Handel węglem

Dzisiaj wciąż węgiel jest niezwykle popularnym opałem. Wydaje się, że taka sytuacja powinna utrzymywać się jeszcze przez wiele lat. Warto jednak zauważyć, że asortyment składu opału jest dziś nieco inny niż kiedyś. Dostawca węgla musi przede wszystkim różnicować ofertę, aby utrzymać się na rynku.

Skład opału jako biznes

Jeszcze kilka lat temu, prowadzenie składu opału było świetnym interesem. Wtedy było to proste i bardzo dochodowe. Dzisiaj jest trudniej, gdyż konkurencja na rynku jest zdecydowanie większa. Wydaje się jednak, że nadal dostawca ekogroszku i innych rodzajów węgla może wiele zarobić, jeśli dobrze prowadzi biznes.

Różne rodzaje węgla

Jak już wspomniano, oferta dostawcy węgla musi być dzisiaj zróżnicowana. Na pewno potrzebny jest wymieniony już wcześniej ekogroszek. Dostawcy ekogroszku są dziś bardzo pożądani, gdyż jest to z pewnością jeden z najlepszych opałów na rynku.

Z całą pewnością do korzystania z ekogroszku zachęca jego ekologiczność. Jest to jeden z nielicznych opałów węglowych, który w żaden sposób nie przyczynia się do zanieczyszczania powietrza. Warto zauważyć, że przy tym jest to jednocześnie wydajny węgiel w przystępnej cenie.

Workowany czy luzem?

Kolejna kwestia to sposób pakowania węgla. Wydaje się, że skład opału powinien sprzedawać zarówno węgiel luzem jak i węgiel workowany. Nie brakuje bowiem zwolenników kupowania węgla na wagę .Z drugiej strony, węgiel w workach ma wiele zalet.

Przede wszystkim, podczas handlu węglem luzem może dochodzić do wielu nieporozumień. Rzecz w tym, iż wystarczy błąd przy ważeniu, aby doszło do konfliktu. Warto też mieć na uwadze, że nie każdy dostawca węgla jest uczciwy. Niektórzy tak ustawiają wagę, aby celowo nieco zawyżyć ilość węgla. Problem ten natomiast w ogóle nie istnieje. jeśli dostawca ekogroszku handluje węglem w workach.

Transport węgla

Niektóre składy opału takie jak http://www.alpari.com.pl/ jednocześnie pełnią rolę dostawcy węgla i dostarczają go do klienta. Inne natomiast sprzedają węgiel, który klient sam musi przetransportować. Niewątpliwie, w przypadku węgla w workach transport nie jest raczej problemem. Opał można bowiem załadować w zasadzie do każdego samochodu.

Inaczej wygląda sytuacja z węglem luzem. Jeśli skład opału sprzedaje węgiel ważony na miejscu, a nie w workach, transport nie jest prosty. Konieczne jest skorzystanie z auta dostawczego. Ponadto, samo ładowanie węgla zajmuje wiele czasu i jest męczące. Konieczne jest użycie łopaty, a czasem również innych narzędzi. Nie ma więc wątpliwości, że kupowanie w składzie opału węgla workowanego jest o wiele wygodniejsze.

Categories Ciekawe