TOP

Uprawnienia gazowe – czy warto je zdobyć?

Statystyki jasno pokazują, że na rynku pracy nadal brakuje osób, które posiadają uprawnienia gazowe. Uprawnienia w grupie G3  są pożądane w grupie potencjalnych kandydatów. Zdobycie takiego świadectwa kwalifikacji nie powinno stanowić problemów w dedykowanym ośrodku szkoleniowym.

Szkolenia pod okiem fachowców

W obecnych czasach kursy zawodowe są normą. W coraz większej ilości placówek można zapisać się na naukę. Osoby, które w okolicach Warszawy lub w samej stolicy chciałyby zapisać się na odpowiedni kurs, mogą wspierać się wiedzą ukrytą w Google. Wystarczy wpisać “kurs SEP Warszawa” lub “uprawnienia gazowe Warszawa”. Dzięki temu uda się znaleźć namiar na ośrodki, które prowadzą interesujące nas kursy zawodowe.

Praca dobrze płatna

Gdyby ktoś zastanawiał się nad tym, czy warto, to musi wiedzieć, że tak. Tym bardziej, że w niektórych sektorach przewidywany jest kryzys gospodarczy. Wiele osób wie, że możliwe, iż w najbliższej przyszłości ich zatrudnienie może stać pod znakiem zapytania. Może to dobry moment na to, aby swój zakres umiejętności poszerzyć? Przebranżowić się? W szczególności, że specjaliści z uprawnieniami gazowymi zawsze będą potrzebni na rynku. Kurs SEP to tak naprawdę tylko wstęp do tego, aby znaleźć dobre zatrudnienie. Całkiem możliwe, że posiadanie specjalistycznych uprawnień pozwoli również na negocjacje dobrych warunków zatrudnienia.

Możliwość uzyskania awansu

Niektóre osoby już pracują w sektorze gazowniczym lub np. są związani na co dzień z branżą elektryczną. Jednak do tej pory nie mogli wykonywać prac związanych z gazem, ponieważ nie mieli odpowiednich uprawnień. Ich uzyskanie poprawi możliwości, jakie są w stanie zaoferować swojemu pracodawcy. To fakt, że zakres ich obowiązków się poszerzy (co jednak nie oznacza, że będą pracować na nadgodzinach), jednak za tym pójdzie również wzrost średniego wynagrodzenia. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby mieć wszystko udokumentowane na umowie. Jeżeli pracodawca nie zmieni wynagrodzenia na wyższe, zawsze będzie można poszukać zatrudnienia w lepszym miejscu. 

 

Categories Ciekawe