TOP

Koszty konferencji

Konferencje naukowe dają świetną okazję do poszerzenia swojego światopoglądu oraz zdobycia nowej wiedzy. Możemy także poznać wiele osób, które są zainteresowane tą samą tematyką co my, a także porozmawiać z profesorami, posiadającymi liczne osiągnięcia w danej dziedzinie. Nie ulega zatem wątpliwości, że warto uczestniczyć w konferencjach. Tym, co jednak często zniechęca jest wysoka cena. W jaki sposób można tanio pojechać na konferencję i jakie właściwie są jej koszty?

Wsparcie od uczelni

Jeśli jesteśmy studentami lub doktorantami, czasem możemy liczyć na wsparcie ze strony uczelni, która, przynajmniej częściowo, pokryje koszty związane z wyjazdem i uczestniczeniem w konferencji. Warto zatem spytać w swoim sekretariacie lub dziekanacie o taką możliwość i złożyć odpowiedni wniosek.

Pomoc organizatorów

Zdarza się także, że organizatorzy mają kilka bezpłatnych miejsc dla osób, które chciałyby uczestniczyć w konferencji, ale przeszkodą dla nich są finanse. Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji, powinniśmy skontaktować się z organizatorem i spytać o taką możliwość. Jeżeli po bezpłatne wejścia zgłosi się wiele osób, czasem odbywa się losowanie w drodze którego wyłaniani są uczestnicy mogący skorzystać z tej promocyjnej możliwości.

Połączenie z wakacjami

Wyjazd na konferencję po podsumowaniu kosztów wejścia, podróży i hotelu może wydawać się duży. Jeśli jednak połączymy ją z wakacjami, kwota ta nie będzie już taka przerażająca. Na konferencji w atrakcyjnym miejscu sporo się nauczymy, a później możemy skorzystać z uroków obszaru, na którym się znaleźliśmy. Jeśli należymy na przykład do fanów wybrzeża, spróbujmy wpisać w wyszukiwarkę „ hotel nad morzem konferencje” i sprawdźmy, czy w najbliższym czasie odbywa się tam jakaś, która nas interesuje.

Nocleg

Możemy także zaoszczędzić nieco na noclegu. Konferencje bardzo często odbywają się w dobrych hotelach. Noc kosztuje w nich zwykle dużo. Nie jesteśmy jednak zmuszeni do rezerwowania miejsca właśnie tam. Możemy skorzystać z taniego hostelu albo czyjegoś mieszkania prywatnego. Wiele osób ogłasza się w specjalnych serwisach, za pomocą których możemy zarezerwować nocleg w prywatnym pokoju.

Jedzenie

Nie jesteśmy także zmuszeni do kupowania posiłków w hotelowej restauracji. Jeśli są one dla nas zbyt kosztowne, znajdźmy jakiś mniej luksusowy, ale za to tańszy bar czy knajpę, w której będziemy się żywić. Dobrze, gdyby to miejsce znajdowało się blisko lokalizacji konferencji – czasem przerwy posiłkowe bywają niezwykle krótkie.

Transport

Być może chcieliśmy jechać na konferencję na drugi koniec Polski samochodem. Spalimy wówczas dużą ilość benzyny, która nie jest tania. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie pociąg.
Jeśli jednak mimo wszystko z pewnych powodów chcemy jechać na konferencję własnym pojazdem, ogłośmy w internecie za pomocą specjalnego portalu, że mamy kilka wolnych miejsc w samochodzie. Zapewne znajdziemy osoby, które także wyruszają w tę trasę, przyłączą się do nas i złożą na spalone paliwo. Przy okazji możemy poznać ciekawych ludzi.

Categories Turystyka
Tags hotelspa