TOP

Meblowanie pokoju dla dziecka

Zadaniem rodzica jest takie umeblowanie i udekorowanie pokoju dziecka, aby maluch czuł się bezpiecznie i komfortowo. Warto zastanowić się, jakie rozwiązania okażą się najtrafniejsze. Warto dodać, że wystrój będzie się zmieniał wraz z wiekiem dziecka!

Postawmy na uniwersalne meble: łóżko, szafę lub komodę, regał na książki (który początkowo może być wykorzystywany do przechowywania zabawek, gier, układanek. Niezbędny okaże się stolik z krzesełkami.

Łóżko w pokoju dziecka

Wybór łóżka dla dziecka może okazać się problematyczny – wszystko ze względu na wiek dziecka oraz fakt, że mebel nie będzie rosnąć wraz z maluchem. Wiele rodziców szuka wyjścia z tej sytuacji poprzez kupno ramy łóżkowej o długości 180-200 cm . Taka długość pozwoli na możliwość dłuższego użytkowania. Aby jednak łóżko było również trwałe warto wybrać materiał, jakim jest lite drewno. Łóżko z drewna nie tylko prezentuje się pięknie, ale przede wszystkim jest niezwykle trwałe. Wszystko za sprawą odpowiedniego przygotowania drewna do obróbki – początkowo jest ono suszone i konserwowane. Po procesie obróbki powierzchnia drewna zabezpieczana jest zazwyczaj lakierem czy bejcą. Rama drewniana jest odporna na duże obciążenia – wszystko za sprawą elastyczności drewna.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze