TOP

Ekologiczny dom – oczyszczalnie ścieków

Jednym z najchętniej wykorzystywanych produktów są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Te niewielkie urządzenia pozwalają na poczynienie znaczących oszczędności, ale przede wszystkim: na ograniczenie zanieczyszczenia najbliższej okolicy.

Oczyszczalnie montowane przy domach odznaczają się niewielkimi rozmiarami oraz możliwością ich stopniowego rozbudowywania. Ich zasada działania jest prosta, a konserwacja nie zajmuje wiele czasu. Przydomowe oczyszczalnie sprawdzą się najlepiej tam, gdzie nie ma zbrojeń, dodatkowo w domkach letniskowych czy miejscowościach górskich. Klasyczna przydomowa oczyszczalnia doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami produkowanymi przez czteroosobową rodzinę.

Zasada działania przydomowej oczyszczalni może być oparta na stopniowym filtrowaniu zanieczyszczeń, gromadzenia związków toksycznych. Niektóre oczyszczalnie wspomagane są przez dodawanie do zbiornika kultur bakterii. Stosowanie ich skutecznie przyspiesza proces utylizacji. Warto pamiętać jednak, że konieczne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń producenta konkretnych środków. Jeśli tego nie zrobimy możemy doprowadzić do uszkodzenia oczyszczalni!

Zabezpieczenia oczyszczalni

Producenci zadbali o to, aby oferowane urządzenia były nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Topowe zbiorniki posiadają klapę, która szczelnie zamyka dostęp do wnętrza zbiornika.
Źródło: http://www.prox.info.pl/

Categories Ciekawe