TOP

O tym pamiętaj sprzedając mieszkanie

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż, kończymy jakąś epokę w naszym życiu. Bywa, że jest to dla nas trudny okres, nie tylko ze względu na nawał pracy, ale i aspekty emocjonalne. O czym pamiętać, czy sprzedaży mieszkania Jak zrobić to szybko i sprawnie? Podpowiadamy!

Dokumenty

To zrób najpierw. Dzięki temu nie będziesz musiał nic robić w ostatniej chwili. Co musisz przygotować? Z pewnością: przydział spółdzielczy, akt notarialny oraz wypisy z księgi wieczystej. Do tego warto mieć dokumentację obejmującą nasze wszystkie uiszczane opłaty mieszkaniowe. Prócz tego zadbajmy o dokumenty potwierdzające wszelkie remonty, mogą być one w formie faktur. Im wcześniej założymy teczkę poświęconą dokumentacji naszego mieszkania, tym lepiej. Potem nie będziemy musieli niczego szukać ani niczym się stresować. Wydawałoby się, że to rozwiązanie jest idealne.

Oczyścić mieszkanie i piwnicę

Teraz czas, by zabrać się za inne ważne rzeczy. Mieszkanie na sprzedaż, do tej sprzedaży powinno być odpowiednio przygotowane. Pozbądźmy się wszystkich niepotrzebnych rzeczy- niech to będzie krok pierwszy. Po drugie spakujmy wszystkie rzeczy, które chcemy zabrać do nowego mieszkania. Nie zostawiajmy ich w mieszkaniu na sprzedaż, mogą się spodobać potencjalnemu nabywcy, z czego wynikają często nieprzyjemne sytuacje. Lepiej zawczasu wziąć wszystko, co chcemy zabrać- po prostu. Na tym etapie w mieszkaniu, jak i w naszej piwnicy powinny zostać rzeczy, które muszą tam być- nie więcej, nie mniej.

Drobne naprawy małych usterek

Po co ktoś ma obniżać swoją ofertę za małe usterki? Naprawmy je sami, przed sprzedażą mieszkania. To najprostsze i najtańsze wyjście. Zwisające kontakty, odpadające listwy przypodłogowe, odmalowanie ścian- to możemy bez problemu zrobić samemu. Zatem do dzieła!

Porządek, aż lśni

Na sam koniec musimy dokładnie posprzątać. Tak by w efekcie dostać idealnie posprzątane i czyste mieszkania. Wysprzątajmy dokładnie każdy kąt. Po co ktoś ma ukryć kurz na szafce? Albo bardzo brudną listwę za kanapą? Rozprawmy się z tym, nim zaprosimy potencjalnego kupca do domu. Takie rozwiązanie oszczędzi nam naprawdę wielu stresów.

Przygotowanie mieszkań na sprzedaż, nie jest takie trudne. Wymaga ono trochę czasu i odpowiedniego zaplanowania każdej czynności. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie sami sobie z tym wszystkim poradzimy. Warto zlecić drobne naprawy specjaliście, a sprzątanie złotej rączce. Co nam to da? Oszczędność naszego czasu i pewność, że wszystko będzie wykonane perfekcyjnie. W końcu za to płacimy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud z Legnicy

Categories Dom i Wnętrze