TOP

Mezoterapia – sposób na piękną skórę

Mezoterapia to rewelacyjny sposób na poprawienie jakości skóry i widoczne odżywienie naszej cery. Dowiedz się, na czym polega i jakie przynosi efekty.

Must-have każdego salonu kosmetycznego

urządzenia kosmetyczne, które po prostu muszą się znaleźć w każdym salonie piękności. Do tej grupy z pewnością zaliczają się aparaty do mezoterapii. Dlaczego? Bo to zabieg przynoszący wyjątkowo spektakularne rezultaty.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg, w trakcie którego bezpośrednio do skóry właściwej transportowane są substancje lecznicze, regenerujące lub odżywcze, których podstawowym zadaniem jest poprawa stanu skóry.

Rodzaje zabiegów

Dwoma podstawowymi rodzajami mezoterapii są mezoterapia igłowa i bezigłowa. W trakcie pierwszej substancje odżywcze wprowadzane są za pomocą cieniutkich igiełek w głąb skóry. W trakcie drugiej wykorzystuje się prąd o wysokiej częstotliwości, którego aplikacja czasowo zwiększa przepuszczalność błon komórkowych – w efekcie preparaty odżywcze trafiają do skóry właściwej przy minimalnym uczuciu dyskomfortu.

Do rodzajów mezoterapii niektórzy wliczają również sonoforezę i jonoforezę, inni traktują je jako zupełnie osobne zabiegi. W sono frezie wykorzystuje się ultradźwięki do zwiększenia przepuszczalności skóry, natomiast w trakcie jonoforezy wykorzystuje się prąd stały (podobnie jak w przypadku mezoterapii bezigłowej), z tą różnicą że substancje lecznicze trafiają w głąb skóry w postaci jonów.

Categories Zdrowie i uroda