TOP

Jakie rodzaje obrzeży meblarskich możemy znaleźć w internecie?

Szeroko rozumiane obrzeża meblarskie, stanowią w dzisiejszych czasach znaczną część asortymentu sklepów meblarskich. Głównie z tego powodu, że dzięki nim można szybko przywrócić meble do stanu wcześniejszej używalności.

Asortyment obrzeży meblarskich można podzielić na dwa różne rodzaje – biorąc pod uwagę ich materiał wykonania.

1. Obrzeża naturalne – wykonane z naturalnych materiałów, a więc wszelakiego rodzaju drewna.

2. Obrzeża sztuczne – wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego, czyli w skrócie – PCV.

Jednak sam podział na materiał wykonania jest tu niewystarczający. Oferta producentów obrzeży jest o wiele większa i bardziej zróżnicowana. Kolejnym kryterium, według którego możemy podzielić obrzeża to liczba warstw.

1. Mamy więc obrzeża cienkie – jednowarstwowe, które jak sama nazwa wskazuje składają się wyłącznie z jednej warstwy materiału, z którego jest wykonane obrzeże.

2. Mamy też obrzeża wielowarstwowe, bądź jak można przeczytać u innych sprzedawców – grube. Tego typu obrzeża, u niektórych z nich mogą mieć nawet 50 centymetrów grubości. Dzięki wielowarstwowej budowie, są one odporne na zginanie i charakteryzują się dużą elastycznością.

Obrzeża naturalne i sztuczne możemy podzielić również pod innym względem – mianowicie, chodzi tu o szerokość paska. Mamy różnego rodzaju powierzchnie, które często mają różną grubość. Dlatego w ofertach obrzeży meblarskich bardzo często mamy do czynienia z właśnie różnymi szerokościami obrzeża.

Podstawowe wymiary to 22, 23, 42 i 48 milimetrów. Nie oznacza to jednak, że w sklepach sprzedających obrzeża jest to jedyny dostępny wymiar.

Podane wyżej wymiary, to swego rodzaju wymiary uniwersalne. Dlatego producenci, w celu jeszcze szybszej obsługi Klienta, bardzo często decydują się na produkowanie ich na zapas. Oczywiście, jeśli Klient ma inne wymagania, całe zlecenie zostanie zrealizowane specjalnie dla niego według zamówienia.

Jak widać, oferta obrzeży meblarskich jest bardzo duża. Co więcej, ze względu na rosnącą liczbę wzorów mebli jest szansa na to, że będzie się ona jeszcze bardziej rozwijać.

Categories Dom i Wnętrze