TOP

Ogród w kontekście codzienności

Życie codzienne wcale nie musi być nieustannie szare, bure i ponure. Możemy je pokolorować intensywnymi kolorami lub nadać mu formę harmonijnej kompozycji, w której delikatne błękity przenikają się z bielą i subtelnym różem. Takie rzeczy najlepiej robić w swoim ogrodzie, który warto potraktować jako obszar ujawniania się niecodzienności w samym środku codzienności i jej wszelkich wyzwań, zadań i kłopotów. Zatem do dzieła! Najwyższa pora wyjść do ogrodu, żeby nadać blask życiu codziennemu.

Niecodzienność w codzienności

Poruszające wydarzenia, które sprawiają, że serce bije szybciej? Radość czy euforia wypełniająca duszę i umysł po brzegi? Zakochanie i oczarowanie w romantycznym miejscu? Bliskość, której sile nic nie jest w stanie dorównać? Te wszystkie emocje mogą pojawić się w codzienności, wzbogacając ją i upiększając. Wcale nie musimy wybierać się do niezwykłych miejsc oddalonych od domu, żeby doświadczać niesamowitych rzeczy. Wystarczy tylko pomysłowo odmienić ogrodową przestrzeń i przygotować ją na niezwykłość bycia w codzienności.

W zaczarowanej altance

Stanie się tak, kiedy ogrodową altankę zamienimy w romantyczną restaurację, do której zaprosimy ukochaną osobą na wyjątkową kolację w blasku świec. Jak takie miejsce przygotować? Na pewno nieodzowne okażą się komfortowe meble ogrodowe w eleganckim stylu, jakie znajdziemy tutaj: gardenspace.pl. Do tego nastrojowa muzyka i równie nastrojowe palenisko gazowe. No i oczywiście zjawiskowe oświetlenie, na przykład rattanowe lampiony pełne magii.  Altankę trzeba ubrać też naturą i jej darami. Idealne będą sezonowe kwiaty, także uplecione w girlandy. Można też zadbać o florystyczne dekoracje w doniczkach i koszyczkach, które ustawimy wewnątrz altanki na przemian ze świecznikami.

W cudownej samotni

Niecodziennie codziennie w ogrodzie można poczuć się także w kojącej samotności. W stworzonej przez siebie ogrodowej samotni, której podstawę wyznaczy fotel wiszący. Huśtawka do pobujania w chmurach i zanurzenia się w marzeniach. Kokon, w którym skryjemy się przed całym światem.

Categories Dom i Wnętrze
atliteracki.com.pl ueformichigan.com antraffic.pl