TOP

Ogród inspirowany Prowansją

Naturalny, jasny, wypełniony kwiatami, pachnący lawendą… Przebywanie w ogrodzie czerpiącym ze stylu prowansalskiego jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej ogrodom popularnym w południowo-wschodniej Francji. Jak stworzyć podobną aranżację tuż za progiem własnego domu? Sprawdź!

Natura na piedestale

W ogrodzie prowansalskim pierwsze skrzypce gra sama Matka Natura. Urządzając zewnętrzną strefę, korzystaj z naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno. Równe, symetryczne rabaty zastąp luźniejszymi kompozycjami roślinnymi z lawendy, szałwii, róż, rozmarynu, kocimiętki, jeżówki purpurowej i perowskii. Postaw na naturalne kolory ziemi – brązy, oliwki, biel, szarości. Stylową i wyrazistą dekoracją będą ozdobne pergole z kutego metalu i romantyczne altanki. Całości harmonijnie uzupełnią dekoracje w prowansalskim stylu, które możesz dostać w większości sklepów z akcesoriami do domu i ogrodu.

Biały technorattan – stylowe i funkcjonalne meble

Jednym z najważniejszych elementów ogrodowego wyposażenia są meble. To właśnie one sprawiają, że piękna przestrzeń staje się również w pełni funkcjonalna. W ogrodzie inspirowanym romantyczną Francją mile widziane będę delikatne, subtelne meble w jasnych kolorach. Warto postawić na biały technorratan – materiał o pięknym, naturalnym wykończeniu i ponadprzeciętnej odporności na czynniki zewnętrzne. Meble z technorattanu za nic mają sobie działanie promieniowania UV, opady i skrajne temperatury. Co ważne, zwarte i nieporowate włókna nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Categories Dom i Wnętrze