TOP

Meble ogrodowe w wersji eko

Świadomi gwałtownych zmian zachodzących w ekosystemie dokonujemy staramy się na co dzień postępować zgodnie z zasadami ekologii – oszczędzamy wodę, wybieramy warzywa i owoce z ekologicznych upraw, chętnie przesiadamy się z samochodu na rower, unikamy produktów testowanych na zwierzętach… O Matce Ziemi warto pamiętać również podczas urządzania swojego tarasu. Jakie meble ogrodowe będą modne, a jednocześnie przyjazne środowisku? Sprawdź!

Rattanowe meble ogrodowe – wybieraj mądrze!

Meble i dodatki wyplatane z rattanu są w ostatnim czasie niekwestionowanym hitem w modnych ogrodach oraz wnętrzach. Chcesz zaaranżować atrakcyjną przestrzeń i wyposażyć ją w rattanowe meble ogrodowe? W takim razie wybierz modele wykonane z ekologicznego surowca. Na polskim rynku funkcjonują firmy oferujące rattanowe meble wyplatane z rattanu pozyskiwanego z pni azjatyckich palm rotangowych uprawianych na plantacjach zrównoważonego rozwoju usytuowanych w Indonezji. Tego typu meble są nie tylko ekologiczne, ale również starannie wykonane w całości ręcznie.

Technorattan – tworzywo sztuczne na miarę XXI wieku

Technorattan jest ekologicznym tworzywem sztucznym, który od kilku sezonów rewolucjonizuje rynek wyposażenia outdoorowego. Meble wyplatane z syntetycznej plecionki prezentują się naturalnie, wykazują ponadprzeciętną odporność na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie są neutralne dla planety. W procesie ich produkcji nie biorą udziału i nie uwalniają się żadne toksyczne składniki, które mogłyby zaszkodzić środowisku. Co ważne, technorattan od innych materiałów wyróżnia się bardzo długim okresem użytkowania, po którym może być poddany recyklingowi (według ekspertów technorattanowe krzesła czy stoliki mogą służyć nawet przez 20 lat).

Categories Dom i Wnętrze
ueformichigan.com ebox.pl rce-reklama.pl