TOP

Okna otwarte na świat

Historię architektury wielu znawców opowiada poprzez okna, które stanowią element charakteryzujący każdą epokę czy nawet dekadę. Poprzez stylistykę okienną udaje się też rozpoznać poszczególne regiony świata. Okna po prostu wyróżniają się i mają znaczenie. Są nacechowane historycznie i geograficznie. Obecnie korzystamy z tych inspiracji, kreując własne domy.

Estetyka, ekonomia, ekologia

W dzisiejszych czasach liczy się prezentacja okien, ale też ich energooszczędność. W ten sposób wymiar estetyczny łączy się z ekonomicznym oraz ekologicznym. Coraz częściej decydujemy się na okna pasywne stanowiące istotny element pasywnych domów. W ten sposób myślimy o domowym budżecie i niższych rachunkach za ogrzewanie, dbając równocześnie o środowisko.

Okna drewniano-aluminiowe

Doskonałym wyborem są okna drewniano-aluminiowe łączące w sobie niezwykłą stylistykę oraz rewelacyjną izolacyjność cieplną. Perfekcyjne połączenie nowoczesnych technologii i klasycznego piękna. Takie właśnie okna proponuje nam Internorm.

Znajdziemy tutaj m.in. okna drewniano-aluminiowe z zamontowaną żaluzją międzyszybową, sterowaną ręcznie lub pilotem. Wygodne, prawda? Świetna ochrona przed słońcem czy sposób na zakrycie niechcianego widoku. A także – metoda odcięcia się od świata, kiedy tylko mamy na to ochotę. Czasami bowiem warto zamknąć okno i cieszyć się prywatnością.

Okna klasyczne czy awangardowe?

Okna muszą spełniać przede wszystkim wymogi praktyczne. Powinniśmy o tym pamiętać bez względu na to, czy wybieramy okna drewniano-aluminiowe, okna PCV-aluminiowe czy okna PCV. W drugiej kolejności pomyślmy o ich prezentacji, którą dopasujemy do obranej przez nas całościowej stylistyki architektonicznej. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów. Począwszy od klasycznej elegancji aż po designerskie rozwiązania stylistyczne.

Categories Dom i Wnętrze