TOP

Fachowe montaże okien mają ogromne znaczenie!

Zamontowanie okien dla wielu to nic trudnego – wielu montażystów niewielkich firm nie przykłada się do tego zadania zbyt poważnie. Efektem nieprofesjonalnego montażu może być pojawianie się pleśni przy ościeżnicach, wpadanie chłodnych powiewów powietrza do wnętrza domu, wychładzanie pomieszczeń. Co warto wiedzieć o prawidłowym montażu? Jak sprawdzić pracę wynajętych fachowców?

Montaże okien pod lupą!

Prawidłowe montaże okien odbywają się po uprzednim ustaleniu z klientem dokładnego terminu. Sami montażyści powinni krok po kroku wytłumaczyć inwestorom jakie działania podejmowane będą podczas samego montażu. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Istotne jest przede wszystkim to, aby łączenie ościeżnicy ze ścianą było dokładne i szczelne. Dzięki temu unikniemy wnikania do wnętrza wilgotnego powietrza, z którego z czasem zacznie się wytrącać woda i powstanie na ścianie pleśń. Wielu producentów zwraca uwagę także na to, że wewnętrzna powierzchnia łączenia ściany i okna powinna być dokładnie wypełniona materiałami takimi jak pianki poliuretanowe czy mineralnymi materiałami izolacyjnymi. Ten element odpowiada za izolację nie tylko cieplną, ale i dźwiękową!

To tylko niektóre z ważnych aspektów podczas montażu okien. O innych dowiemy się na stronie okna-internorm.pl.

Jakie okna wybrać do naszego domu?

Obecnie producenci okien oferują nam naprawdę szeroki wybór interesujących produktów. Poza stolarka okienną wykonaną z PCV w sklepach znajdziemy również stolarkę drewnianą czy aluminiową. Jeśli zależy nam na tym, aby okna skutecznie wyciszały dźwięki pochodzące z zewnątrz, np. w centrach miasta, wybierzmy modele dźwiękoszczelne, zdolne wygłuszyć nawet do 70% hałasów pochodzących z zewnątrz! Wielu kupujących szuka także okien antywłamaniowych. Pamiętajmy o tym, że każdy ich element musi mieć certyfikat!

 

Categories Dom i Wnętrze
am-browser.net .fcbu.org riagematterstokids.org