TOP

Organizacja szkoleń i konferencji

Szkolenia i targi to codzienność w polskich firmach – są one szansą na doszkolenie się, zapoznanie z nowymi produktami oraz na spotkania biznesowe. Podczas takich konferencji omawiane są najnowsze trendy w danej branży, istnieje też szansa na zdobycie materiałów reklamowych interesujących nas firm oraz nowych klientów.

Jak zorganizować szkolenie albo konferencję?

Aby zorganizować wysokiej jakości spotkanie, konieczne jest zgranie wielu aspektów. Dla osób zobowiązanych do organizacji szkolenia może być to spore wyzwanie. Rozwiązaniem mogą okazać się sale szkoleniowe w Warszawie, które umożliwiają organizację konferencji, eventów, pokazów czy nawet targów. O co pytać podczas pierwszej rozmowy z właścicielami takich sal? Z pewnością o zaplecze techniczne – sala powinna być odpowiednio przygotowana do stworzenia pokazu slajdów, prezentacji. Powinny znajdować się na niej: projektor, powierzchnia do wyświetlania slajdów, tablice, wskaźniki. Niewątpliwym ułatwieniem podczas prowadzenia prelekcji będzie także możliwość z korzystania z nagłośnienia.

Organizując konferencję, warto też zadbać o odpowiedni catering – jego brak świadczy dobitnie o braku profesjonalizmu organizatorów. Poza cateringiem musimy pamiętać także o zatrudnieniu odpowiedniego personelu, w tym: kelnerów, baristów, hostess i innych. Będą oni odpowiedzialni za witanie gości, przejmowanie od nich płaszczy, kierowanie ich do sali konferencyjnej.

O czym należy pamiętać przed szkoleniem?

Z pewnością o zaproszeniach – bez nich nie możemy liczyć na odpowiednią frekwencję! Na zaproszeniach powinna zostać umieszczona prośba o potwierdzenie swojego przybycia. Dzięki temu organizatorzy będą mieli możliwość oszacowania kosztów i przygotowania zaplecza dla gości. Podczas sprawdzania wszystkich elementów konferencji warto też upewnić się, czy na wybranej przez nas sali znajduje się odpowiednia ilość krzeseł i stolików.

Categories Ciekawe