TOP

Rower jako element wystroju wnętrza

Rower to przede wszystkim praktyczny, korzystny dla zdrowia środek transportu. Większość osób decyduje się na zakup takiego jednośladu w celu poprawy kondycji lub po prostu dla przyjemności. Warto jednak pamiętać, że właściwie umieszczony rower może stać się także ciekawym elementem wystroju.

Kłopotliwe przechowywanie

Wiele osób, zwłaszcza tych mieszkających w dużych miastach, ma problemy z wygodnym i bezpiecznym przechowywaniem roweru. Często konieczne jest trzymanie jednośladu w niedużym mieszkaniu, co jest mało komfortowe. W takiej sytuacji przyda się praktyczny wieszak na rowery, który pozwoli zawiesić pojazd na ścianie.

Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne i sprawia, że rower nie będzie zajmował cennego miejsca, na przykład w niedużej kawalerce. Jednocześnie można wykorzystać wieszaki na rowery, aby w ciekawy i oryginalny sposób urozmaicić wystrój wnętrza.

Rower we wnętrzu

W sklepach dostępny jest bardzo duży wybór różnych wieszaków na rowery. W ten sposób można przechowywać praktycznie każdy rodzaj roweru, od miejskiego, przez górski po szosówkę. Jednocześnie różnorodność takich rozwiązań pozwala na bardzo dowolny wybór miejsca, gdzie zostanie umieszczony jednoślad.

Rower można zawiesić w dyskretnym miejscu, na przykład w przedpokoju, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić wieszak na rowery również w salonie. W takim przypadku warto zatroszczyć się o to, żeby jednoślad pasował do pozostałych elementów wyposażenia lub mebli, na przykład pod względem koloru. Oczywiście w czasie planowania wystroju takiego wnętrza trzeba również przewidzieć odpowiednią ilość miejsca konieczną do przymocowania wieszaka na rower. Można go umieścić także między różnymi półkami, nad łóżkiem, a także na przykład w dużej, ozdobnej ramie na obraz – pomysły są praktycznie nieograniczone.

Praktycznie i wygodnie

Jednocześnie nie można dać się za bardzo ponieść wyobraźni. Nawet najbardziej oryginalne i estetyczne rozwiązanie musi być jednocześnie po prostu praktyczne. Rower powinien być przede wszystkim łatwy do zdjęcia i ponownego powieszenia. Nie może także przeszkadzać w komunikacji.

Trzeba także pamiętać, że po powrocie z przejażdżki rower często będzie po prostu brudny. Warto wybrać rozwiązanie, które pozwoli ochronić ściany lub sufit przed zabrudzeniem. Dobrym pomysłem będzie także pomalowanie ściany za rowerem farbą w ciemniejszym kolorze, która jednocześnie będzie nadawała się do mycia. Dzięki temu zabrudzenia staną się mniej widoczne i łatwiejsze do usunięcia.

Swój wieszak na rowery znajdziesz na Calus-P.pl

Categories Ciekawe