TOP

Jak dobrać pościel do pokoju dziecka?

Wybór odpowiedniej pościeli do pokoju dziecięcego nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. W zależności od upodobań i stanu zdrowia dziecka możemy wybierać pomiędzy klasyczną, bawełnianą pościelą, pościelami hypoalergicznymi, ale i pościelami ozdobnymi.

Pościel ozdobna

Wiele rodziców pragnie ozdobić pokój dziecka oryginalną pościelą. Wybór nie jest prosty, warto jednak zastanowić się nad nowoczesnymi produktami takimi jak pościele 3D. Są one tworzone z tkanin bawełnianych, dzięki czemu nie ma problemu z ich praniem. Dodatkowo na ich powierzchni naniesiony jest komputerowo dany wzór, najczęściej w technice real photo. Nadruk jest dzięki temu niezwykle realistyczny, a dodatkowo wpływa na to żywy kolor. Istotne jest, ze utrzymuje się on nawet po wielu praniach. Pościel tego typu to idealny sposób na prezent dla dziecka i zachęcenie go do wieczornego pójścia spać.

Pościel odporna na uszkodzenia

Zazwyczaj w swoich domach posiadamy pościel bawełnianą – mocne sploty oraz duża odporność na uszkodzenia sprawia, że materiał ten jest wyjątkowo odporny. Zauważyć to można samodzielnie – rzadko materiał się pruje czy przeciera, a żeby zrobić w nim dziurę potrzebny jest ostry przedmiot. Pościel bawełniana ceniona jest także ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości. Bawełnianą pościel prać możemy w wysokich temperaturach bez obawy, że zniszczymy jej strukturę.

Coraz większym problemem, szczególnie wśród dzieci, są alergie. W ich przypadku konieczne jest dobranie pościeli, która nie będzie podatna na przechwytywanie drobnoustrojów i ich namnażanie. Pościel taka zazwyczaj jest także odporna na wysokie temperatury – jej pielęgnacja nie będzie sprawiała problemów. Do tworzenia tego rodzaju pościeli wykorzystywane są najczęściej naturalne włókna.

Categories Dom i Wnętrze
rce-reklama.pl umie.com.pl portal.org