TOP

Podhalańskie atrakcje

Podczas pobytu na Podhalu, obowiązkowym elementem jest spacer po zakopiańskich Krupówkach oraz wyjazd kolejką na Gubałówkę. Niestety w sezonie letnim oraz zimowym ilość turystów praktycznie uniemożliwia swobodne przejście przez ulicę.

Wszelkie niedogodności rekompensują jednak liczne atrakcje, począwszy od występów ulicznych artystów, drewnianych straganów z regionalnymi wyrobami oraz restauracji z góralskim jedzeniem, skończywszy na cieszących oko punktach widokowych.

Jeżeli cenisz sobie spokój i ciszę, najlepszym rozwiązaniem będzie nocleg w innej gminie Podhala. Leżący 10 km od Zakopanego Biały Dunajec jest idealnym rozwiązaniem. W gminie znajdują się m.in. Termy Podhalańskie, gdzie do dyspozycji są cztery baseny z wysoko zmineralizowaną wodą – dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne. Właściwości lecznicze wody są ponoć najlepsze na całym Podhalu i działają kojąco chociażby na układ mięśniowo – stawowy, nerwice, łagodzą objawy chorób skórnych oraz poprawiają ogólne samopoczucie. Jednak dla naszych pociech najistotniejszą atrakcją z pewnością będzie trzytorowa zjeżdżalnia oraz brodzik ze zjeżdżalnią przeznaczoną dla najmłodszych dzieci.

Dodatkowym udogodnieniem są różnego rodzaju urządzenia do hydromasażu w tym bicze wodne i ławki do masażu. Na terenie tego kompleksowego ośrodka znajduje się także nowoczesna sauna, jacuzzi oraz siatka do wspinaczki, która jest rozwieszona nad częścią basenu zewnętrznego. Pomyślano nawet o głodomorach – w przerwie pomiędzy korzystaniem z wielu atrakcji można posilić się w jednej z dwóch restauracji. Warto wspomnieć, że jedna z nich jest tzw. restauracją „mokrą”, więc nawet nie będziemy musieli przerywać zabawy, żeby zaspokoić głód.

Noc można spędzić w domu wypoczynkowym Halina, gdzie gwarantują tanie noclegi Zakopane. Dom usytuowany jest nie tylko w malowniczej okolicy, ale także w bezpośredniej bliskości Term Podhalańskich i jest świetną bazą wypadową do poznawania wszystkich atrakcji Podhala. Na terenie DW Halina znajdują się m.in. boiska sportowe do siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej. W trakcie dnia można zagrać w bilard lub piłkarzyki, a wieczorem posiedzieć przy ognisku piekąc kiełbaski lub zajadać się smakołykami prosto z grilla. Ośrodek organizuje również wycieczki szkolne, konferencje i zjazdy integracyjne.

Categories Turystyka