TOP

Zima w tropikach – gdzie warto się wybrać?

Zamiast marznąć zimą w Polsce, spróbuj poszukać słońca w tropikach. Karaiby i Ocean Indyjski to idealne kierunki na egzotyczne wakacje zimą zarówno dla aktywnych podróżników, jak i miłośników leniwych godzin spędzanych na plaży w otoczeniu palm kokosowych i drinków z palemką.

Kuba – idealna dla pasjonatów kontrastów

To największe karaibskie państwo to fascynująca mikstura wyjątkowej kultury i nie zawsze łatwej historii. Jednak trudne losy nie zabiły w Kubańczykach radości i godnego pozazdroszczenia optymizmu – na ulicach spotkasz dziesiątki ludzi, którzy po prostu zarażają uśmiechem. Kuba to także raj dla miłośników piaszczystych plaż, naprawdę jest ich na wyspie pod dostatkiem.

Meksyk – stworzony dla miłośników kultury

Meksyk to nie tylko Majowie i tacos. To państwo, które wręcz zachwyca niezwykłą kulturą i historią – jeśli tylko zechce nam się wyściubić nos z luksusowego hotelu. Mieszkańcy Meksyku szybko podbijają serca turystów – tryskają optymizmem i chęcią pomocy, a same krajobrazy zapierają dech w piersiach – od majestatycznych wulkanów, przez piaszczyste plaże, aż po przejrzyste wody idealne do nurkowania i uprawiania sportów wodnych.

Mauritius – dla szukających luksusu

Ta wyspa w archipelagu Maskarenów w pełni zasłużyła sobie na miano Perły Oceanu Indyjskiego. Mauritius to prawdziwy kulturowy tygiel, na którym swoje piętno odcisnęli i europejscy kolonizatorzy, i kultura kreolska, i bliskość półwyspu Indyjskiego. To państwo to przede wszystkim wyjątkowy luksów – hotele definitywnie należą do najpiękniejszych i najbardziej komfortowych na świecie.

Categories Turystyka