TOP

Wybieramy stół tarasowy rozkładany

Posiłki podawane blisko natury smakują lepiej. Wykreowanie letniej jadalni blisko domu nie jest dzisiaj trudne – wystarczy nieco miejsca, odpowiednie zadaszenie oraz dopasowane do potrzeb meble. Jedną z ciekawszych opcji na taką przestrzeń jest stół tarasowy rozkładany. Stół taki pozwoli podejmować gości, jak również cieszyć się wspólnymi chwilami z najbliższymi.

Stół tarasowy rozkładany – meble aluminiowe

Aluminium malowane proszkowo to materiał, który rewelacyjnie sprawdza się w ogrodach i na tarasach. Tworzywo to jest lekkie, odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennym warunków atmosferycznych, a dodatkowo nie jest podatne na korozję. Stół tarasowy rozkładany z aluminium to idealna propozycja do stworzenia letniej jadalni blisko domu. Stół taki nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych – wystarczy na czas jesieni i zimy przykryć go pokrowcem ogrodowym. Stosowanie pokrowców znacząco wydłuży żywotność mebli aluminiowych. Stół aluminiowy ogrodowy może posiadać 180 cm długości przed rozłożeniem. W razie potrzeby możliwe jest wydłużenie go o kolejne 60 cm. Procedura rozkładania jest prosta i nie nastręcza żadnych problemów. Dodatkowo na blacie umieszczone jest szkło hartowane, które znacząco podnosi estetykę mebla.

Stół tarasowy rozkładany z naturalnym drewnem

Szukając mebli niebanalnych, warto zwrócić uwagę na stół tarasowy rozkładany, w którym wykorzystane zostało naturalne drewno. Stoły takie opierają się na lekkich, aluminiowych konstrukcjach, zaś ich blat wykonany jest z eleganckiego drewna tekowego. Stół taki rewelacyjnie sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych. Stoły z drewnianymi blatami zachwycają elegancją oraz niebanalnym podejściem do tematu designu. Warto pamiętać, że drewno wymagać będzie odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji co kilka lat.

 

Categories Dom i Wnętrze