TOP

Pokaż mi swój zegarek, a powiem Ci kim jesteś

Zegarki na nadgarstkach noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W przypadku płci męskiej zegarek nie stanowi jednak wyłącznie ozdoby, ale również oznaką prestiżu. Za pomocą zegarka można wyrazić swoją osobowość i poczucie stylu. Po inny rodzaj zegarka sięgnie elegancki biznesmen niż osoba o luzackim usposobieniu czy też ktoś aktywny fizycznie. Co zatem mówi zegarek o osobie, która ma go na ręce?

Zegarki męskie i damskie oznaką prestiżu i nieprzeciętnego stylu

Dobrej jakości zegarek wymaga sporych nakładów finansowych, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Po co jednak marnować swoje pieniądze na tak drogie rzeczy, skoro do dyspozycji mamy szereg znacznie tańszych modeli, które również świetnie się prezentują?

Należy pamiętać o tym, że wysokiej jakości zegarek na ręku to oznaka luksusu, która wpływa bezpośrednio na zwiększenie pewności siebie. Jest to też symbol elegancji. Założenie taniego zegarka do drogiego garnituru mija się przecież z celem. Tym bardziej, jeśli jest to garnitur szyty na miarę. Zegarek pokazuje zaskakująco dużo o swoim właścicielu i czasami wystarczy spojrzeć na taką ozdobę na ręce, aby ocenić charakter jego właściciela. Oczywiście jest to dosyć powierzchowna ocena, ale często okazuje się być w dużej mierze trafna.

Przykładowo panowie wybierający zegarki na łańcuszku mają często dusze człowieka wrażliwego i melancholijnego lub po prostu chcą oni się wyróżnić w tłumie. Miłośnik militariów i historii z chęcią sięgnie po zegarki Timex, a ludzie mający władzę i wolni strzelcy preferują zegarki Patek Philippe. Po Rolexy sięgają zarówno przysłowiowi bogacze, jak również osoby chcące zaszpanować. Artyści bardzo często kupują zegarki marki Swatch, a osoby ceniące sobie przede wszystkim akcesoria wytrzymałe niezawodne po zegarki IWC. Jeśli chcemy nosić zegarek z klasą i otaczać się luksusem, to jak najbardziej warto postawić na zegarki marki IWC. Dla osób niezdecydowanych są zegarki Tissot.

Tanie zegarki z Chin

Jeśli chcemy kupić dobrej jakości zegarek o nieprzeciętnym wyglądzie, to jak najbardziej warto odwiedzić chińskie platformy sprzedażowe. Godne polecenia są chociażby zegarki z Aliexpress, które dostępne są w przeróżnych wariantach. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli zgodnego z jego indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami.

Nie trzeba przecież wydawać fortuny na jakiś markowy zegarek, aby dobrze wyglądać i zawsze wiedzieć, która jest aktualnie godzina. Tak naprawdę to warto mieć co najmniej trzy zegarki – jeden elegancki, drugi do pracy i trzeci na co dzień w wersji sportowej.

Categories Dom i Wnętrze