TOP

Wieszak rowerowy

Wieszak na rowery to stosunkowo nowe rozwiązanie, adresowane do osób posiadających ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu, garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Przechowywanie roweru staje się w takim wypadku nieco uciążliwe, stąd pomysł na stworzenie specjalnych uchwytów, umożliwiających przymocowanie roweru do ściany lub sufitu.

Rodzaje wieszaków na rowery

W zależności od modelu danego roweru oraz miejsca jego przymocowania można wybrać wieszak spośród różnych alternatyw. Wieszak na rowery może być przytwierdzony zarówno do ściany, jak i do sufitu – druga opcja posiada zazwyczaj mocną linkę, umożliwiającą ściąganie roweru bez konieczności wspinania się – rower wjeżdża pod sufit i zjeżdża z niego na zasadzie mechanizmu windowego, co jest wyjątkowo wygodne w wysokich pomieszczeniach.

Rowery mogą być mocowane zarówno za koło, pedał jak i kierownicę – mnogość możliwych rozwiązań szczególnie ułatwia dostosowanie rodzaju wieszaka na rowery do własnych preferencji.

Wieszak na rowery – zalety

W odniesieniu do ograniczonej przestrzeni w pomieszczeniu, w którym przechowywany jest rower niewątpliwym atutem zastosowania uchwytu na rowery będzie oszczędność miejsca. Przymocowanie go do ściany lub sufitu zapewnia wolną przestrzeń użytkową.

Warto także wspomnieć o aspektach bezpieczeństwa – wieszak na rowery umieszczony wewnątrz mieszkania czy domu stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą – rower najłatwiej jest ukraść z piwnicy lub pomieszczenia gospodarczego, a mając go w domu, właściciel może być spokojny.

Praktyczne aspekty uchwytu na rowery

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie wieszaka na więcej rowerów – w przypadku, gdy w jednym domu mieszka kilku rowerzystów, takie rozwiązanie będzie wyjątkowo adekwatnym ułatwieniem. Można nabyć wieszak na dwa, trzy lub więcej rowerów.

Również w odniesieniu do okresu, w którym rower nie jest używany – czyli zimą, wieszak na rowery stanie się udogodnieniem podczas jego przechowywania. Rower wiszący u sufitu przeczeka zimę w sposób nie zajmujący potrzebnej przestrzeni.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Categories Dom i Wnętrze