TOP

Czy meble ogrodowe z aluminium to dobry wybór?

Coraz więcej Polaków posiadających ogrody pragnie, aby przestrzeń ta była urządzona komfortowo i funkcjonalnie. W aranżacjach pomagają nam zarówno liczne katalogi wnętrzarskie i ogrodnicze, jak i dziesiątki zdjęć na portalach internetowych. Kluczowym jest dobranie wygodnych mebli ogrodowych. Co oferują nam producenci?

Jakie rozwiązania są najmodniejsze?

Bez wątpienia do najczęściej kupowanych mebli zalicza się meble technorattanowe oraz aluminiowe. Różnią się one przede wszystkim designem. Technorattan ma imitować naturalne pnącza rattanowe. Aluminium cechuje minimalizm oraz nowoczesny design. Technorattan wybierany jest najczęściej do ogrodów osób prywatnych, ceniony jest za nietuzinkowy wygląd oraz łatwość w czyszczeniu.
Meble ogrodowe z aluminium wybierane są chętnie przez właścicieli restauracji dysponujących ogródkami letnimi. Meble aluminiowe sprawdzają się w nich najlepiej – są jednocześnie niezwykle wytrzymałe, co przy częstym użytkowaniu jest bardzo ważne. Jednocześnie producenci zadbali o ich niską wagę, przez co ich wieczorne składanie w jedno miejsce nie sprawi dużego kłopotu. Wiele uwagi przykłada się również do profilowania mebli, aby zapewniały najwyższy komfort.

Czym odznaczają się meble aluminiowe?

Stelaże mebli aluminiowych wykonywane są z lekkiego stopu aluminium oraz domieszek innych metali. Takie rozwiązanie pozwala sprawić, że szkielet jest jednocześnie lekki, ale i wytrzymały na odkształcenia, zarysowania, wnikanie brudu. Jednolita struktura stelaża sprawia, że nie będziemy mieli trudności z jego czyszczeniem. Siedziska i oparcia wykonywane są z siatek polietylenowych, tkanych podwójnie, dla zwiększenia odporności materiału i komfortu.
Wśród licznych elementów kompletów aluminiowych znajdziemy przede wszystkim krzesła, stoły, ale również leżanki, ławki dla kilku osób. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Categories Dom i Wnętrze