TOP

Pomysł na taras – elegancja w ogrodowym wydaniu

Architekci projektujący ogrody coraz częściej zrywają z utartymi schematami i proponują rozwiązania, które do tej pory zarezerwowane były dla salonów. Jakie trendy rządzą w ogrodach? Sprawdź najmodniejszy pomysł na taras w salonowym stylu i dodaj polotu przydomowej przestrzeni!

Niebanalny pomysł na taras

Jeszcze do niedawna obowiązkowym wyposażeniem, które znajdowało się na większości przydomowych tarasów były zestawy składające się z drewnianych lub plastikowych krzeseł. Dzisiaj odchodzimy od prowizorycznych rozwiązań na rzecz mebli, które pod kątem wizualnym oraz praktycznym dorównują luksusowym, salonowym kompletom wypoczynkowym. W asortymencie czołowych marek wyposażenia outdoorowego pojawia się coraz więcej efektownych narożników, designerskich huśtawek oraz głębokich, wygodnych foteli. Modne, zewnętrzne aranżacje opierają się głównie na minimalistycznych, geometrycznych formach i stonowanych, jasnych kolorach. Jakie meble pomogą Ci przekuć pomysł na taras w rzeczywistość?

Wybieramy meble

Deszcz, śnieg, promieniowanie UV, pyłki unoszące się w powietrzu i mokre liście spadające z drzew mogą przyczyniać się do niszczenia mebli ogrodowych. Modele z tapicerowanymi elementami są szczególnie narażone na zniszczenia. Aby mieć pewność, że nowy komplet będzie w nienagannym stanie służył Ci przez wiele lat, wybierz meble wykonane z trwałych materiałów o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wykonane z technorattanu – syntetycznego tworzywa o zwartych, nieporowatych włóknach. W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz wysokiej klasy meble, których tapicerka pokryta jest warstwą teflonu. Ochronna powłoka zabezpiecza siedziska przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń oraz zapobiega powstawaniu nieestetycznych zacieków.


 

Categories Dom i Wnętrze