TOP

Inspiracje na nowoczesny taras

Dzisiaj taras to przestrzeń pozwalająca nam na różnorodne spędzanie czasu. Dla jednych to idealne miejsce na spotkania w gronie znajomych, inni cenią sobie śniadania i posiłki w gronie rodziny na tarasie. Inni wykorzystują taras jako miejsce pracy – wystarczy komputer! Jak sprawić, aby taras stał się jednym z ulubionych miejsc w naszym domu? Wystarczą odpowiednie dodatki i wyposażenie!

Taras wyposażony w nowoczesne meble

Inspiracje na taras nowoczesny znajdziemy przede wszystkim w licznych katalogach wnętrzarskich oraz w sieci. Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na przeglądanie zdjęć możemy od razu wybrać sklep internetowy jednego z topowych producentów i przejrzeć jego propozycje. Zazwyczaj obok ofert konkretnych produktów znajdziemy wiele zdjęć i aranżacji tarasu, które bez trudu przeniesiemy na nasz grunt.

Szukając mebli zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały. Powinny być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie brudu, wilgoci. Tworzywa wykorzystywane do produkcji mebli tarasowych są również zabezpieczone przed zmiennymi temperaturami, mrozem, nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się meble technorattanowe. W obszernych kolekcjach znajdziemy przede wszystkim sofy, fotele, stoliki kawowe, duże stoły rozkładane. Drugą propozycją są meble aluminiowe.

Tarasola na tarasie – ochroń się przed deszczem

Tarasole są coraz chętniej wybierane przez posiadaczy tarasów – dzięki nim możliwe jest korzystanie z uroków przesiadywania na zewnątrz także w trakcie niepogody. Tarasole tworzone są na podstawie aluminiowanego szkieletu – profile są malowane proszkowo, przez co zabezpieczono je przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Baldachimy tarasoli sterowane są za pomocą pilota – można składać je automatycznie.

Categories Dom i Wnętrze