TOP

Remont mieszkania niskim kosztem.

Każdy z nas raz na kilka lat staje przed problemem remontu mieszkania. Wiadomo nie od dziś, że nawet najpiękniejsze kolory ścian po jakimś czasie nie są już świeże, kurzą się lub zwyczajnie nudzą. Podobnie jest z meblami, a nawet z drzwiami. Jak więc przeprowadzić remont niewielkim kosztem?

Ściany

Jeśli nasze ściany mocno ucierpiały w wyniku bliskich spotkań z dziecięcymi łapkami uzbrojonymi w farbki i kredki, nie ma rady – musimy malować. Ściany to nie drzwi szklane i nie da się ich zmyć. Możemy je pomalować na dwa sposoby:
– sposób tradycyjny – polega na całkowitym odmalowaniu ścian. Sposób ten jest bardzo skuteczny, pozwala na odświeżenie pomieszczeń i zmianę ich klimatu. Jednak jest sprzeczny z założeniem, czyli kosztowny;
– drugi sposób polega na wykonaniu z grubego papieru szablonów i zamalowaniu tylko tych miejsc, które tego rzeczywiście wymagają. Jest to sposób szybki, pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu, i jest tani.

Drzwi

W zależności od tego, jakie mamy drzwi, możemy pokusić się o ich odnowienie na kilka różnych sposobów.
Drzwi szklane możemy ozdobić kilkoma ładnymi witrażami. w specjalistycznych sklepach dostępne są zestawy do wykonywania witraży wraz z szablonami, więc nie musimy mieć nawet zmysłu artystycznego. Zestaw taki nie jest drogi, a nasze drzwi zyskają nowy, świeży wygląd. Co istotne, witraż można po jakimś czasie usunąć i zrobić nowy.
Drzwi drewniane wystarczy delikatnie zeszlifować drobnym papierem ściernym. W ten sposób usuniemy stary lakier. Po tym możemy je pomalować na nowo – na taki kolor, który nam odpowiada. Jest przy tym trochę pracy, ale koszt takiej metamorfozy to kilkanaście złotych.

Meble tapicerowane

Zmiana tapicerki na meblach to skuteczny sposób na odświeżenie pomieszczenia. Nowe poduszki, zasłony czy obrus to dodatki, które nie kosztują majątku, a robią wrażenie. Odpowiednio dobrane pozwolą nam zmienić wygląd pomieszczenia i nadać mu całkiem nowego charakteru.

Remont nie musi być kosztowny. Wystarczy tylko znać sposoby na uniknięcie zbędnych wydatków.

Współtwórcą artykułu była Republika szkła – drzwi szklane

Categories Dom i Wnętrze