TOP

Płyty stropowe sprężone – kolejność robót.

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego od zrobienia stropów w budowanym obiekcie. I rzeczywiście, obecnie jest to stosunkowo nieskomplikowane, pod warunkiem, że trzymamy się pewnych zasad. Mianowicie należy trzymać się określonej kolejności wykonywania robót.

Praca nie dla laika

Zacząć należy od tego, że wykonywaniem stropów musi się zająć wyspecjalizowana w tym ekipa. To nie jest zadanie dla osoby nie znającej tematu.
Zamówić płyty stropowe można poprzez stronę internetową producenta, np. szukając hasła: „płyty stropowe sprężone – fabudwkb.com.pl”. Na stronie internetowej zamówimy nie tylko gotowe płyty, ale także usługę zamocowania ich.

Kolejność robót

A oto poszczególne etapy wykonania stropu z płyt prefabrykowanych:
– montaż – płyty przy pomocy dźwigu zaopatrzonego w specjalne chwytaki są umieszczane w miejscu docelowym. Już na tym etapie widać wyraźnie, że wymagana jest niezwykła precyzja i doświadczenie;
– spoinowanie stropu – czyli przymocowanie go do reszty konstrukcji – ścian nośnych. Etap ten obejmuje zalanie wieńców oraz zamków w stropach. Po tym etapie strop można wstępnie obciążać;
– w miejscach, w których niemożliwe jest ułożenie płyt wykonuje się wylewki betonowe;
– wykonanie nadbetonu – w wyjątkowych przypadkach.
Wyspecjalizowana ekipa wykonuje wszystkie te etapy szybko i sprawnie.

Dlaczego akurat takie rozwiązanie?

Wykonanie stropu z płyt stropowych sprężonych to najczęściej obecnie używane rozwiązanie. Ma ono tę podstawową zaletę, że pozwala na zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie – pieniędzy.
Oszczędzamy przede wszystkim na ilości godzin pracy zatrudnionych ludzi – tu wystarczy kilkuosobowa ekipa zatrudniona na kilka godzin. Ekipa do wykonania stropu tradycyjną metodą także może liczyć kilka osób, ale roboty zajmą kilkadziesiąt godzin.
Szczegółów najlepiej dowiadywać się u producenta płyt stropowych. Znajdziemy go w Internecie, pod hasłem „płyty stropowe sprężone – fabudwkb.com.pl”.

Wykonywanie stropu z gotowych płyt jest nie tylko tanie, ale i szybkie, pod warunkiem zatrudnienia profesjonalnej ekipy.

Zapoznaj się z ofertą firmy wykonującej tego typu usługi na stronie płyty stropowe sprężone – fabudwkb.com.pl

Categories Dom i Wnętrze