TOP

Na co należy zwrócić uwagę kupując rower miejski?

Uprawianie aktywności fizycznej staje się coraz bardziej popularne, ponieważ coraz większej liczbie osób zależy na własnym zdrowiu oraz wyglądzie zewnętrznym. Jedną z najpopularniejszych aktywności oraz form spędzania wolnego czasu jest obecnie jazda na rowerze, a kobiety najczęściej wybierają rowery miejskie, które sprawdzają się idealnie na w miarę prostych drogach. Na co jednak należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup roweru miejskiego?

Rama

Najważniejszą częścią roweru jest jego rama, a w sklepach można obecnie zakupić rowery miejskie – AgaSport z ramą stalową lub aluminiową. Na który jednak rower najlepiej się zdecydować? Jeśli danej osobie zależy przede wszystkim na komforcie podczas jazdy, a także łatwości w przenoszeniu roweru np. podczas wnoszenia go do domu czy też ominięcia na drodze jakiejś dużej przeszkody, najlepiej wybrać ramę aluminiową. Niestety ramy te w porównaniu z tymi wykonanymi ze stali są droższe, jednak taki wydatek w przypadku roweru, który jest bardzo lekki, jest w zupełności zrozumiały.

Siodełko

Kolejnym ważnym elementem roweru jest siodełko, które najlepiej, aby było dosyć szerokie, ponieważ w większości rowerów montowane są siodełka dosyć twarde, co oczywiście odbija się niekorzystnie na komforcie jazdy. W rowerach miejskich w odróżnieniu od rowerów górskich oraz szosowych cała podróż odbywana jest w wyprostowanej pozycji, dlatego też jazda cały czas odbywa się w pozycji siedzącej, dlatego też wygodne siodełko jest w tym przypadku niezwykle ważne.

Konstrukcja

Rowery miejskie są zarówno składane, jak i klasyczne, czyli tzw. holenderki, które posiadają dodatkowo bagażnik lub koszy zamontowany albo w przedniej, albo w tylnej części roweru. Taki element wyposażenia roweru jest niezwykle ważny, ponieważ w takim koszyku można przewozić nie tylko zakupy, ale również wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty jak telefon, czy torebka. Podczas jazdy po mieście niezwykle ważna jest odpowiednia sterowność, którą zapewnia jedynie rower klasyczny. Jeśli chodzi natomiast o rower składany, to nadaje się on bardzo dobrze do pokonania niewielkiego dystansu, jednak posiada on jedną bardzo ważną zaletę. Z uwagi na swoją konstrukcję można go bardzo łatwo przewozić samochodem, a także dużo łatwiej można go przechowywać w domu podczas zimy.

Wygląd

W przypadku roweru miejskiego najważniejsza jest jego konstrukcja oraz jakość poszczególnych elementów, natomiast na końcu należy zwrócić uwagę na jego ogólny wygląd, ponieważ ważne jest to, aby podobał się swojemu właścicielowi.

Categories Turystyka