TOP

Meble ogrodowe do ogrodów w wiejskim stylu

Bezustannie lubimy wiejskie klimaty, bo to one umożliwiają cudowną ucieczkę od trudów codzienności w kierunku tego, co proste, jakby bajkowe, nieco dziecięce, wspomnieniowe. Dlatego tak chętnie tworzymy ogrody inspirowane wiejskimi obrazami. Odrobinę magiczne, niepretensjonalne, urocze, kolorowe jak rodzime niezapominajki, stokrotki, chabry, polne róże. Do takich miejsc, wyrwanych jakby z sielskich opowiastek, wybieramy też meble ogrodowe w szczególnym stylu.

Rattanowy wdzięk mebli ogrodowych

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem mebli ogrodowych do przestrzeni w wiejskim stylu, to musi pojawić się rattan. Przecież przedmioty (meble, dekoracje, koszyki) zrobione z tego naturalnego materiału to klasyka sama w sobie, która najpełniej dookreśli charakter rustykalnej aranżacji. Zarówno w skali mikro, kiedy zdecydujemy się na małe koszyczki na petunie czy bratki w rattanowej wersji, jak również w skali całego ogrodu, który umeblujemy rattanowymi zestawami. W ogrodzie w wiejskim stylu meble rattanowe warto umieścić wręcz w każdym zakątku. Pod drewnianymi okiennicami czy pod różaną pergolą. W drewnianej chatce pełniącej rolę domku ogrodowego czy w altance zrobionej z kawałków nieociosanego drzewa.

meble ogrodowe

Rattanowe meble doskonale zaprezentują się na tle wszelkich naturalistycznych kompozycji z kamienia naturalnego, jak strużki czy wodospady. Bardzo ładnie też wyglądać będą na tle skalniaka w rodzimym stylu czy w otoczeniu łąki kwietnej. Rattan i kamień to materiały, które do siebie pasują, tworząc jedną spójną wizję, taką odsyłającą do urody wiejskich światów na skraju lasu i pola.

Wiejski charakter drewnianych mebli ogrodowych

W przestrzeni pomyślanej w rustykalnym stylu bardzo naturalnie wyglądać będą meble ogrodowe z drewna. Takie w nieobrobionej wersji, ale też pomalowane na przykład na brązowo czy zielono. Czy też meble udekorowane folklorystycznymi wzorami. Sztuka ludowa i wiejskie aranżacje to coś, co znajduje się blisko siebie.

Categories Ciekawe