TOP

Rozwiązania dla dużej łazienki

Zazwyczaj podczas planowania rozkładu mieszkania nie zostawiamy wiele miejsca na łazienkę. Jeśli jednak metraż naszego nowego miejsca zamieszkania jest duży albo po prostu zawsze marzyliśmy o wygodnym, przestronnym pomieszczeniu, w którym będziemy mogli spokojnie umyć się i poddać pielęgnacyjnym zabiegom, możemy pozwolić sobie na dużą łazienkę lub nawet tak zwany salon kąpielowy. Jak zagospodarować takie pomieszczenie?

Wanna

Jeśli mamy do wykorzystania sporą przestrzeń, na pewno powinniśmy umieścić w niej przestronną wannę. Nawet jeśli na co dzień jesteśmy zbyt zabiegani, żeby korzystać z kąpieli, w weekendy na pewno chętnie spędzimy trochę czasu w pachnącej pianie. Na rynku jest dzisiaj ogromny wybór wanien. Możemy zdecydować się na taką z hydromasażem lub dwuosobową, w której będziemy mogli kąpać się z drugą połówką.

Prysznic

Nawet jeśli preferujemy raczej kąpiele w wannie, na pewno nie raz będziemy potrzebować szybkiego prysznica. W dużej łazience warto zatem posiadać zarówno jeden, jak i drugi element armatury.
Jeśli miejsce nie jest dla nas problemem, dobrym rozwiązaniem są Kabiny prysznicowe prostokatne. Pod takim przestronnym prysznicem mamy miejsce nie tylko do umycia się, ale także wykonania pewnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Warto także rozważyć zakup kabiny wolnostojącej. Zwykle są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i prezentują się naprawdę oryginalnie.

Miejsce do siedzenia

W łazience może nam się przydać także miejsce, w którym będziemy mogli usiąść. Wygodne krzesełko lub inne siedzisko może stać się miejscem, w którym dokonywać będziemy różnych domowych zabiegów kosmetycznych – malować paznokcie czy wsmarowywać balsam. Warto zatem umieścić je w swojej łazience.

Pralka

Często pralka umieszczana jest w łazience. Jeśli chcemy jednak, aby miejsce to kojarzyło nam się z relaksem, odpoczynkiem, a nie z pracą, warto, aby przenieść ją gdzie indziej, nawet jeżeli nasza łazienka jest duża. Dźwięki wydawane przez pralkę nie będą także przyjemne do słuchania w trakcie relaksacyjnej kąpieli.

Muzyka

Warto pomyśleć o zamontowaniu w łazience także niewielkiego sprzętu muzycznego. Rano pobudzająca muzyka nieco nas orzeźwi. Niektórzy lubią także słuchać porannych wiadomości w trakcie szykowania się do pracy. Natomiast podczas wieczornej kąpieli w zrelaksowaniu się pomoże spokojna, delikatna muzyka.
W przypadku montażu sprzętu elektronicznego w łazience, trzeba zachować pewne zasady bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nie powinien mieć on kontaktu z wodą, więc umieśćmy go z daleka od wanny czy prysznica.

Dodatki

Jeśli miejsce nie jest dla nas ograniczeniem, możemy pomyśleć także o ciekawych dodatkach do łazienki. Świetnie sprawdzają się komplety zapachowych świeczek, które można zapalić podczas kąpieli albo ozdoby z muszelek czy innych elementów kojarzonych z wodą.

Istnieje wiele rozwiązań dla dużej łazienki. Kabiny prysznicowe prostokatne, przestronne wanny czy dodatkowe sprzęty, na przykład odtwarzacz muzyczny czy siedzisko to tylko niektóre z nich.

Categories Dom i Wnętrze