TOP

Wady i zalety kotłów CO na pellet

Opalane węglem kotły CO systematycznie tracą na popularności i nawet osoby, które do tej pory nie miały do nich zastrzeżeń, teraz coraz chętniej poszukują alternatywnych rozwiązań. Jednym z najciekawszych okazują się być kotły na pellet.

Mówiąc o tym typie kotłów CO nietrudno nie zgodzić się z tym, że ciągle mamy do czynienia z rozwiązaniem dość oryginalnym. Ponieważ jednak promowane są one jako rozwiązania odznaczające się niskimi kosztami eksploatacji, za ich zakupem przemawia coraz więcej argumentów. Ich atutem jest choćby obecność dużego zbiornika paliwa i podajnika. Nadal nie możemy mówić o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem bezobsługowym, zaangażowanie ze strony użytkowników nie musi być jednak aż tak duże, jak w przypadku kotła na węgiel. Oczywiście, nie ma rozwiązań wolnych od wad, nic więc dziwnego, że również w tym przypadku mamy do czynienia z pewną niedogodnością. Wiąże się ona przede wszystkim z koniecznością wyznaczenia oddzielnej przestrzeni magazynowej, która będzie miejscem dla zapasów pelletu, nie jest to więc rozwiązanie dla osób, które przestrzenią taką nie dysponują.

Kocioł na ekogroszek

Planujesz zakup kotła? Wybierz ofertę firmy Kotły Mocek – piec automatyczny ekogroszek. Ekologiczne kotły CO 5 klasy z żeliwnym podajnikiem.

Categories Technologia