TOP

Wymiana okien w moim domu? Wskazówki, jak to zrobić

Wraz z nadejściem zimnej pogody, rodzajem reformy, która jest najczęściej wykonywana w domu o tej porze roku jest zmiana okien w domu w celu poprawy izolacji termicznej wewnątrz domu.

Zdecydowana większość nowych domów jest już wyposażona w okna, które zapewniają doskonałą izolację, pozwalającą na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz domu. Jednak w wielu starszych domach należy zainwestować w wymianę okien, aby znacznie zmniejszyć zużycie ogrzewania, czując się bardziej komfortowo, gdy jesteśmy w domu.

Decydując się na ten duży krok bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Z firmy chcielibyśmy przekazać Państwu najlepsze rekomendacje, abyście mogli Państwo dokonać doskonałego wyboru rodzaju okien do swojego domu nawet letniskowego, korzystając z remontu domu, aby zoptymalizować korzyści, jakie ta zmiana może nam zaoferować. Dodatkowo wejdź na https://urodaizdrowie.pl/marzysz-o-domku-letniskowym-nad-morzem-o-tym-musisz-pamietac/ i dowiedz się więcej.

Wybór ramy do wymiany okien w domu

Wymieniając okna w swoim domu, można nie tylko skorzystać z możliwości zmniejszenia zużycia energii dzięki lepszej izolacji. W zależności od tego, jaki rodzaj okna wybierzemy, możemy również poprawić jasność i bezpieczeństwo w naszym domu.

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć, gdy zamierzamy wymienić okna w naszym domu, jest rodzaj ramy, którą zastosujemy. W Gilmarze polecamy 3 główne materiały na stolarkę okienną ze względu na ich właściwości:

  • Okna aluminiowe

Aluminiowe ramy okienne należą do najbardziej ekonomicznych i chyba najbardziej odpornych materiałów na zmiany temperatury i upływ czasu, gdyż nie mają tendencji do psucia się. Pozostają one tak dobre jak nowe, nawet jeśli są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub podlegają ciągłemu zużyciu. Z tego powodu pomyślenie o aluminium może być najlepszą inwestycją w przyszłość Twoich okien.

Aluminium jest również dobrym izolatorem, aby utrzymać ciepło wewnątrz domu, a nawet, aby utrzymać dom chłodniejszy w okresie letnim z wykorzystaniem klimatyzacji. Należy więc o tym pamiętać, jeśli chcemy zaizolować swój dom przed zimnem. Jeśli chcesz uwzględnić duże okna, aluminium jest doskonałym materiałem do włączenia prętów bocznych, a także pionowych, aby poprawić izolację i wytrzymałość szkła.

Dzięki temu nawet najcięższe szkło jest lepiej podtrzymywane.

  • Okna PCV

PVC jest również doskonałym materiałem izolacyjnym. Jest łatwy w utrzymaniu, choć jest nieco bardziej kruchy niż inne materiały.

Dużą zaletą jest jego niska cena oraz fakt, że można go dopasować do niemal każdego pożądanego wzoru i koloru ramy okiennej w domu. W przypadku pęknięcia lub uszkodzenia, jeśli chodzi o PCV, taniej jest wymienić uszkodzone części.

W obszarach przybrzeżnych PVC jest najlepszym wyborem, aby wytrzymać wysokie zasolenie środowiska. Lepiej wytrzymuje silny wiatr i pozostanie niezakłócony przez dłuższy czas, co czyni go dobrym wyborem do wymiany okien w domu.

  • Okna drewniane

Drewno jest bardzo polecanym naturalnym izolatorem dla domu. Jest to materiał o najwyższej cenie z trzech proponowanych przez nas, ale wnosi do każdego domu bardzo elegancki i naturalny powiew.

Włączenie drewnianych okien do domu jest bardzo atrakcyjną opcją i jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj drewna, prawie nie wymaga konserwacji. Ponieważ są one bardzo odporne na temperatury i niesprzyjającą pogodę.

Drewno jest materiałem, który już sam w sobie wnosi jakość do domu, przyczyniając się do zmniejszenia zużycia energii poprzez zachowanie znacznie większej izolacji w oknie. Innymi słowy, pomagają one zwiększyć efektywność energetyczną domu.

Wybór szkła

Oprócz wyboru dobrej ramy okiennej, inwestycja w dobrej jakości szyby pozwala również na ograniczenie strat ciepła w domu. Nie wszystkie szyby okienne są takie same, ani nie izolują w ten sam sposób w odniesieniu do ciepła, hałasu z zewnątrz czy w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa domu.

Jeśli jesteś zdecydowany na dobrą inwestycję przy wymianie okien w swoim domu, wybierz szkło wysokiej jakości o wzmocnionej izolacji termicznej. Są to zazwyczaj okna z podwójnymi szybami, które poprawiają bezpieczeństwo w domu i zapobiegają utracie ciepła.

Aby poprawić efektywność energetyczną w nowych budynkach, ten rodzaj szkła jest stosowany jako inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy i znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko w przyszłości.

Jeśli zamierzasz zmienić okna w swoim domu, w Gilmar polecamy zrobić to w najlepszy sposób i możemy doradzić Ci podczas remontu Twojego domu, abyś dokonał właściwego wyboru.

Jak nie dopuścić chłodu do okien? Wskazówka eksperta

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest upewnienie się, że okna są szczelnie zamknięte, aby zimne przeciągi nie wnikały do środka. Jeśli zauważysz nietypowy napływ powietrza w pomieszczeniu, spróbuj je uszczelnić taśmą ductową.

Ten trik jest doskonałą opcją oszczędzającą koszty. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać pomiary grubości, której potrzebujesz, ilość taśmy do użycia i oczyścić ramy okienne dobrze, tak że przylega prawidłowo.

Zalecamy również, abyś poświęcił trochę czasu na inspekcję swojego domu. Ogólna kontrola pomoże Ci zauważyć wszelkie problemy, przecieki lub wrażliwe miejsca w Twoim domu i być przygotowanym na nadejście zimnej pogody.

Categories Dom i Wnętrze