TOP

Zaaranżuj taras na idealne miejsce odpoczynku

Piękny ogród czy taras to prawdziwa ozdoba każdego domu czy mieszkania. Dzisiaj nie trzeba wielu zabiegów i czasu, aby sprawić, by przestrzeń ta stała się idealnym miejscem wypoczynkowym. Wybierając meble i dodatki możemy zaprojektować strefę relaksu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę? Znajdź najciekawsze propozycje i stwórz wyjątkowe miejsce dla całej rodziny!

 

Dlaczego wysoka estetyka mebli to nie wszystko?

Meble ogrodowe wybieramy głównie przez wzgląd na ich wygląd. Pragniemy mebli pięknych i funkcjonalnych, które będą zachętą do spędzania czasu w ogrodzie czy na tarasie. Na polskim rynku nie brak interesujących propozycji kompletów meblowych dedykowanych właśnie do ogrodów czy na tarasy. To, co powinno być dla nas naprawdę ważne to trwałość tworzyw. Meble pozostawione na balkonach, tarasach czy w ogrodach narażone będą na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoć, wnikanie kurzu.

Szukając trwałych mebli ogrodowych stawiajmy na tworzywa wysokiej klasy. Takim bez wątpienia jest technorattan, którego nieporowata struktura nie chłonie brudu i kurzu. Jej czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach – zabezpieczono je przed działaniem wilgoci, są również bardzo lekkie. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można klasyczne sofy narożne, fotele, krzesła, leżanki, stoliki.

Alternatywą mogą okazać się piękne meble rattanowe, wykonane z naturalnego rotangu. Dzisiaj są one oferowane w odświeżonej formie: projektanci proponują nowoczesne krzesła i fotele rotangowe.

 

W poszukiwaniu zieleni wokół nas

Nie musimy dysponować wielkim ogrodem, aby cieszyć się bliskością zieleni. Prosta donica tarasowa z cementu czy technorattanu pozwoli nam zazielenić nasz taras. Wybierając kilka donic i ulubionych roślin uda nam się stworzyć wyjątkowy, zielony mur, który odgrodzi nas od hałasu i zgiełku.

Categories Dom i Wnętrze