TOP

Inteligentny dom – postaw na nowoczesność!

Współcześnie pęd do wygody widoczny jest na każdym kroku – staramy się w jak największym stopniu ułatwiać sobie życie. Dotyczy to zarówno codziennych wyborów, jedzenia, uczenia się, pracy. Nic dziwnego więc, że dotknęło to także naszych mieszkań czy domów. Obecnie w Polsce coraz popularniejsze stają się domy inteligentne. Na czym polega ich zastosowanie? Kto może z nich korzystać?

Co da nam dom inteligentny?

Domami inteligentnymi nazywamy nowoczesne instalacje składające się z czujników, działających radiowo. Komunikują się one między sobą i odbierają polecenia od głównej aplikacji, dedykowanej na tablet czy też telefon komórkowy. Takie aplikacje tworzone są dla polskich użytkowników w języku polskim, przez co nie ma żadnego problemu z ich obsługa. Kolejno więc czujniki mogą zarządzać natężeniem światła w mieszkaniu i tworzeniem scen świetlnych, wysokością temperatury, działaniem centralnego zamku, bramy wjazdowej, rolet zewnętrznych. Wiele z nowoczesnych czujników może także poinformować nas o tym, że w mieszkaniu jest nieszczelna instalacja gazowa i nasze życie jest zagrożone – opcji jest naprawdę wiele.

Instalacja systemu domu inteligentnego jest w obecnych czasach drobnostką. Dawniej konieczne było kucie ścian i instalowanie licznych kabli. Obecnie czujniki komunikują się ze sobą radiowo lub poprzez WIFI, co pozwala na zachowanie domu w nienaruszonym stanie. Systemy można instalować również w mieszkaniach!
Czyta więcej na www.ferguson-digital.eu.

Categories Dom i Wnętrze
freekatsearch.com sigrs-gisor.org urbantraffic.pl